SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Günün kalesi üçüncü ayakta!

ALTILI GANYAN | 11.09.2019 16:23

Günün kalesi üçüncü ayakta!

İstanbul Veliefendi’de akşam seansında 9 koşulu bir programla karşı karşıyayız… Safkanların ayakları yere düz bassın diyelim ve koşulara geçelim…

İlk ayak; 2 yaşlı İngiliz taylarının Satış 2 koşusu olacak. 7 safkan birincilik elde etmek için tırnağından geleni sahaya verecek. Tabelanın abonmanın olan 1 numaralı WALKER WHITE, üst üste aldığı dördüncülüklere bir son verip kazanacağı görüşündeyim.

JOKEY DEĞİŞİKLİKLERİ VAR!

Ardından Ankara ve Adana’da başarılı yarışlar çıkarıp İstanbul çiminde boy gösterecek 2 numaralı HOLOSKO’ya şans verelim derim.

4 numaralı MY LEAH, orijini itibarıyla tam kum atı olsa da idmanlardaki görüntüsüyle “kazanamaya hazırım” der gibiydi. Son olarak winner jokeyi Furkan Yüksel’i yakalayan 6 numaralı CAN FATMA; bende kazanırı olan diğer bir isimdir.

Maiden koşuyla Veliefendi’de heyecan devam ediyor olacak. Henüz yarış kazanamayan 8 Arap atının mücadelesi pek çetin geçeceğe benziyor. Maiden yarışların gediklisi olan 5 numaralı PATTANİ, tecrübesiyle fotoya uzanabilir.

Nefes ve kondisyonunu artıran 8 numaralı KURDELE, ilk startında yakın ara geçilen KIRIM KARTALI ve 3 numaralı DİLDARIM; kuponlarda olması gereken isimlerdir.

Günün en heyecanlı mücadelelerinden birine geldi sıra… Kronometreleri tutun… Çok tempolu bir yarış bizleri bekliyor olacak. Formlarıyla maşallah dedirten 5 safkanın birincilik mücadelesi vereceği koşuda; ben riske girip tek yazacağım…

1 numaralı GOLD COUST; “sihirbaz”ın pilotluğunda favori çıktı yarışta finishi ilk sırada geçer diyorum ve günün bankosu ilan ediyorum.

İKİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR

Hikmet Birol adına düzenlenecek kupalı bir yarışla devam ediyoruz. Son yarışını kazanan 6 numaralı ŞPİLDAT ile ayağı oluşturmaya başlayalım. Bu arada son dakika bilgisidir.

Ahmet Çelik ile start alması beklenen safkanın jokeyinde değişiklik oldu. “Matador” raporlu olduğu için bugün Veliefendi’de at binemeyecek yerine Akın Sözen koşuya katılacak.

Bu son dakika bilgisini verdikten sonra; 3 numaralı RED TORNADO’yu ekleyelim çok formda. Etle tırnak gibi olduğu jokeyi; Gökhan Gökçe ile yarışta söz sahibi olabilir. Ardından 5 numaralı KALKANDERELİ ve 2 numaralı KAYI BEYİ’ni de ekleyip ilk atlının tabela ayağına geçelim.

3 ve yukarı İngilizler’in Handikap 15 mücadelesinde 10 kısrak mücadele edecek. Ayağı kalabalık tutmakta fayda var… At yazmaktan kaçmayın derim… Benim bu koşuda şans verdiğim isimler şu şekilde: 7 numaralı BATHSHEBA, 8 numaralı PEDRUM, 9 numaralı ANALUX, 5 numaralı REACH THE TOP, 3 numaralı SEFİRE SULTAN.

MATADOR, VELİEFENDİ’DE AT BİNEMEYECEK

İlk altılın son, ikincinin de üçüncü ayağı olan koşuyla devam ediyoruz. Yarış severler, 5 numaralı RUN AND WIN’ı AGF’de zirveye taşısa da ben bu ismi yıkıyorum.

Nefes ve kondisyon açığını artıran 7 numaralı KING OF ROCK’ı koşunun favorisi görüyorum. Favorim gelmezse de 2 numaralı ANDIAMO’nun yarışı kazanacağını düşünüyorum.

7. koşuda; 5 numaralı MOSKOVAATEŞİ ile başlayalım derim. Ahmet Çelik at binmeyeceğini söylemiştik. Yerine Mehmet Kaya binecek. Yine de bu ayaktaki favorimdir. Ardından 3 numaralı SİNANLI, 2 numaralı CABBARREİS ve 1 numaralı BABAEMİR’i öneririm.

Yine Maiden koşu… Tempo koşularının üstadı Saadettin Boyraz idaresindeki 5 numaralı ÖZGÜNSTONE benim de favorim. Son yarışında yakın ara geçilen 3 numaralı FIRTINAKASIM, tabela içi koşuları bulunan 6 numaralı ZAMAN HATTI; kazanırı olan isimlerdir.

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Veliefendi’de çok güzel bir program var inşallah kazanır da güne nefes aldırabiliriz. 9. Koşu 3 yaşlı Araplar’ın Şartlı 4 mücadelesine ev sahipliği yapacak.

5 numaralı MİRANBEY ile 1 numaralı ARİFÇO arasında geçecek mücadelenin birinciyi belirleyeceğini düşünüyorum. Herkese bol şans…

 

Ahmet Çelik ve Onur Yıldız; raporlu oldukları için İstanbul'da at binmeyecekler!

Muhtemel jokeyler şöyle:

1.Koşu (2) Holosko – Müslüm Çelik

3.koşu (4) Kaptan Gold – Akın Sözen

4.Koşu (6) Şpildat – Akın Sözen

7.Koşu (5) Moskova Ateşi – Mehmet Kaya

8.Koşu (3) Fırtına Kasım – Mehmet Kaya

9.Koşu (2) Fevzi Abi – Henüz belli değil.

 

Birinci altılı ganyan şablonu

 

1. ayak 2. ayak 3. ayak 4. ayak 5. ayak 6. ayak
 1  5  1  6  7  7
 2  8    3  8  2
 4  4    5  9  
 6  3    2  5  
         3  
           

 

tutar: 44,80

 

İkinci altılı ganyan şablonu

 

1. ayak 2. ayak 3. ayak 4. ayak 5. ayak 6. ayak
 6  7  7  5  5  5
 3  8  2  3  3  1
 5  9    2  6  
 2  5    1    
   3        
           

 

tutar: 67,20

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya