SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ankara'da günün kalesi burada!

ALTILI GANYAN | 17.10.2019 13:12

Ankara'da günün kalesi burada!

Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda 9 koşulu bir program var. İki altılı ganyan heyecanı yaşanacak. Şimdiden herkese bol şans... Safkanların ayakları yere düz bassın diyelin ve koşulara başlayalım.

3 yaşlı İngizilizler'in Handikap 16 mücadelesinde; 6 safkan piste çıkacak. Ankara'daki ilk yarış çim pistte koşulacak. Mesafe; 1900 metre. Performansını artıran ve son yarışında yakın ara geçilen ANANIASHVILI, bugün fotolaybilir.

Usta binicisi Özcan Yıldırım pilotluğunda; favorim. Güne bir tek alternatifi olabilir. Ayağı sigorta etmek isteyenler de SPARROW HAWK'ı eklesin derim. Sevdiği mesafede; özlediği birinciliği hatırlayabilir.

BAŞKENTTE TEKİM SAĞLAM

Sıra geldi; 3 ve yukarı yaşlı İngilizler'in Şartlı 4 mücadelesine... Aprantilerin boy göstereceği koşuda; THE BEST OF TIME diyorum. Safkan iyi durumda... İdmanlardaki performansını çok beğendi. Uzunları çok iyi koşuyor. Danyal Kaya gibi de pilotu yakalamışken ben kazanır diyorum. Günün tekini; THE BEST OF TIME olarak açıklıyorum.

4 ve yukarı Araplar'ın Kısa Vade yarışında; 7 kısrak boy gösterecek. Formda isimlerin mücadelesi heyecanlı anlara tanık olacak. GÜNYELİ ile başlayalım derim. Çayıra sevdalı bu isim, uzunları da iyi koşar. Bugün kötü gidişe bir dur diyebilir. Bence GÜNYELİ'siz kupon yapılmasın.

SANAY, tabelanın abonmanlarından birisi... Birinciliğe uzun süre hasret. Bugün fotolayabilir. GÖZYAŞI GECESİ, grubun en tecrübeli ismi... 'Matador' lakaplı Ahmet Çelik idaresinde kazanabilir. SANBERK, kumdaki başarısını çime yansıtırsa yarışta söz sahibi olabilecek kaliteye sahip. Onu da yazıp bu zorlu koşuyu geçelim derim.

AVAN, ANKARA'DA DA KAZANABİLİR

Çim koşuları geride bırakım kuma geçiyoruz. Bu yarışla ikinci altlı ganyan da başlıyor. AVAN, Elazığ ve Adana'da kazandığı birinciliklerle moral yönünden oldukça keyiflendi. Seriyi sürdürebilir.

ALICIKUŞ, iyi bir dinlenme sürecinin ardından start alacak. Bomboş kilosuyla favorimi ZÜBEYİR, sert binicisiyle tabelayı tehdit edebilir.

ÖZBATU, kısa-uzun fark etmeksizin iyi koşan bir isim Bugün de iyi koşabilir. Kazanırı olan bir isim. MELEKSİMA, son üç yarışından da zaferle ayrıldı. Bugün de seriye devam edebilir. Bence bu 5 ismi yazıp yarışı kolaya çevirebiliriz.,

Birinci altılının tabela ayağına geldik. 3 yaşlı Araplar'ın Şartlı 3 mücadelesie geldi sıra... Haika formuyla göz dolduran KAPAKLICAN, idmanlarda da büyüleyici bir performansa imza atmış...

Etle tırnak gibi olduğu pilotuyla beyaz bayrak-ayna yapabilir. Son yarışında sert grupta koşup kazanan CANSEKLAVİ, winner jokeyiyle favorimin en ciddi rakibidir. Son yarışını kazanıp morallenen MARDİNLİ ile ATILGAN KURUŞ; arışın şanslı isimleridir.

MAIDEN KOŞUYA DİKKAT!

Sıra geldi; birinci altılının kapanışına... Maiden bir koşu... Henüz yarış kazanamamış 10 Arap tayı, ilk yarış zaferini kazanmak adına piste çıkacak. Safkanlara başarılar dilerim. Güçlü orijiniyle ÖZILDIR, yarış kazanacak kıvama gelen NAİMOĞLU, son yarışında yakın ara geçilen ADAHAN ve UÇAN ARSLAN'ı yazıp bu keyifli ayağı geçelim derim.

Günün en yüksek ikramiyeli koşusuna geldi sıra... Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına düzenlenecek yarışta; BİRDELLO diyorum.

Bu safkan mesafe isteyen bir isim ve sonunda istediği mesafeyi buldu. Ahmet Çelik ile start alıyor olması da rakiplerinin önüne geçirdi bu safkanı... Ankara Kulübü ve Hücum Tulgar Koşuları'nı kazanan KREACHER, winner jokeyiyle favorimin en ciddi rakibidir. İki isimle geçmek yeterlidir dyorum. Sigorta isteyenler, RUNNER BULL'u da ekleyebilir.

ALESSANDRA DERECELİ İŞLERE İMZA ATTI!

İkinci altılının tabela ayağına geldik. 3 ve yukarı İngilizler'in Handikap 16 mücadelesinde; ALESSANDRA diyerek başlayalım. Çok formda... İdmanlarda da ışıltılı işlere imza atmış. Sahadaki arkadaşlar da çok iyi durumda olduğunu söylediler. İlk sıradan yazalım. güçlü orijini ve usta jokeyile İSMİHAN ve PROFESSSOR'ü yazıp son ayağa geçelim.

Kapanışı Maiden yarışla yapıyoruz. Sahadaki söylentileri itibarıyla benim sizlere önereceğim isimler; CECELİ, KAFKAS DOĞANI ve İHSANEFE'yi öneriyorum. Şansınız bol kazancınız daim olsun...

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya