SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Hasret bitti! Macera kaldığı yerden devam ediyor...

ALTILI GANYAN | 09.06.2020 18:58

Ülkemizde at yarışlarına verilen aranın sonuna geldik. Altılı ganyan heyecanı, İstanbul Veliefendi ve Elazığ Hipodromları'nda yapılacak koşularla start alacak.

Hasret bitti! Macera kaldığı yerden devam ediyor...

Ülkemizde spora olan hasret yavaş yavaş ortadan kalkıyor... Basketbol ve voleybolda sezona nokta koyulsa da; at yarışı ile futbol, sahalara dönüyor... 10 Haziran'da at yarışı, 12 Haziran'dan itibaren de futbol heyecanı kaldığı yerden devam edecek.

Patlak veren koronavirüs nedeniyle, at yarışları 13 Mart'tan itibaren seyircisiz koşulmaya başlandı. Can kayıpları ve vaka sayısı artınca; 20 Mart'tan itibaren atlar bir daha da koşmadı. 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamayla 10 Haziran Çarşamba gününü yarışların başlayacağı tarih olarak açıkladı.

Safkanlar, yarın 84 günlük aranın ardından sahaya çıkacak. İstanbul Veliefendi ve Elazığ Hipodromları'nda yaşanacak altılı ganyan heyecanına yarış severler yaptıkları kuponlarla ortak olacak.

Veliefendi'de 10 koşulu bir program koşulacak. İlk ayak; tay koşusuna ev sahipliği yapacak. Saatler 13.30'u gösterdiğinde start alacak Şartlı 1 koşuda; 12 Arap tayı koşacak. İstanbul'da Şartlı 1 ile başlayacak program; 18.00'deki Handilap 15 mücadelesiyle sona erecek.

Akşam seansında da Elazığ programı var. Bu hipodromdaki ilk yarış da İstanbul'daki gibi tay koşusuyla start alacak. Arap taylarının birincilik mücadelesi vereceği yarış; 17.15'te başlayacak ve 11 safkan boy gösterecek. Elazığ'da güne nokta 21.30'da koşulacak Handikap 14 mücadelesiyle verilecek.

Yarış camiasının gözü aydın olsun... Safkanların ayakları yere düz bassın... Kazasız belasız bir yarış dönemi olsun...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya