SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

At yarışları ne zaman ve nerede başlayacak

ALTILI GANYAN | 27.04.2020 10:36

TJK; ABD, Hong Kong'un ardından Avustralya'yı da bültene ekledi. Peki ülkemizde ilk koşu ne zaman ve nerede koşulacak? Cevabı Asist Analiz'de.

At yarışları ne zaman ve nerede başlayacak

Koronavirüs nedeniye ülkemizde sporun her türlüsüne ara verildi. Futbol, voleybol, basketbol, atletizm ve at yarışı müsabakaları ileri bir tarihe kadar ertelendi. 13 Mart tarihinde seyircisiz olarak devam eden yarışlar, 20 Mart'ta Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından süresiz olarak ertelendi.

20 Mart'tan itibaren hipodramlardan çekilen yarış severler, atların sahaya inecekleri günü sabırsızlıkla beklemeye koyuldu. Atçılık sektörü, işin ekonomik boyutu dışında ciddi bir zarar görmüş değil...

20 MART'TAN BERİ ATLAR KOŞMUYOR

Muhakkak bu hastalık belli bir çözülmeye girip risklerin yavaş yavaş ortandan kalkacağı bir döneme girecek. Asıl hedef, normalleşme süreci başlayana kadar alınacak tedbirlerle bu krizi iyi yönetmek.

10 Nisan'da Tarım ve Orman Bakanlığı, yaptığı açıklamayla yarışların geleceği hakkındaki kararın mayıs ayında verileceğini açıklamıştı.

AVRUPA, 1 MAYIS'TA KOŞULARA BAŞLIYOR

Avrupa'da benzer dönemlerde durdurulan yarışların 1 Mayıs tarihinde başlayacağı haberleri rotayı yurt dışına çevirmişti. Bu gelişmeler karşısında; yarış sever, atçı, jokey ve antrenör dernekleri, yarışların seyircisiz de olsa; 1 Mayıs'ta başlaması için gözlerini Ankara'ya çevirmiş haber bekliyor.

ABD'deki Tampa Bay Downs, Will Rogers Downs, Gullfstream Park Hipodromları'na müşterek bahis aldıran Türkiye Jokey Kulübü, Hong Kong'u da bültene dahil etti. Çarşamba ve pazar günlerini; Happy Valley'e ayıran TJK, 23 Nisan Perşembe'den itibaren Avustralya koşularına da müşterek bahsi kabul edeceğini açıkladı.

YARIŞ SEVERLERİN GÖZÜ ANKARA'DA!

TJK; Pakenham, Cranbourne ve Ascot yarışlarının da programa dahil olmasıyla Avustralya'daki heyecana da ortak olabilmenin önünü açıtı...

ABD, Hong Kong ve Avustralya'nın ardından Avrupa'da da koşuların start almasına sayılı günler kaldı. Almanya'da yarış dünyasının patronu olan Michael Vesper, 1 Mayıs'tan itibaren atların piste çıkacağını belirtip Mannheim, Köln ve Dortmund'da koşuların seyircisiz bir şekilde yapılacağını açıklamıştı.

ATLAR MAYISTA ADANA'DA SAHADA!

Tarım ve Orman Bakanlığı mayıs haftasının başında yapılacak toplantının ardından ülkemizdeki yarış takvimine dair kararın verileceğini açıklamıştı. Asist Analiz olarak sektörün güvenilir kaynakları tarafından edindiğimiz bilgiler çerçevesinde; Covid-19 nedeniyle verilen aranın son bulmasına çok az bir zamanın kadığına ulaştık.

Yurt içi koşularının başlamasını iple çeken yarış severler, hasret kaldıkları altılı ganyan heyecanına mayıs ayından itibaren yeniden ortak olabilecek. Pilot şehir; Adana olacak. Yarışlar, ilk olarak Adana Yeşiloba Hipodromu'nda koşulacak. Ardından takvime Şanlıurfa dahil edilecek.


ASİST ANALİZ ÖZEL

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya