SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Combination, Gulfstream Park'ta göğsümüzü kabarttı

ALTILI GANYAN | 25.04.2020 14:50

Şemşettin Alp Evcimen'in sahip olduğu Combination, ABD'deki Gulfstream Park'ta kazanıp Türk atçılığının göğsünü kabartan bir sonuca imza attı.

Combination, Gulfstream Park'ta göğsümüzü kabarttı

Koronavirüs nedeniyle altılı ganyan heyecanı ülkemizde askıya alınsa da oyuncular, teselliyi yurt dışı yarışlarında buldu. Türkiye Jokey Kulübü; ABD, Hong Kong ve Avustralya yarışlarını müşterek bahse açtı. Altılı ganyan sevdalıları, kapalı olan ganyan bayileri yerine e-mobil ve uygulama üzerinden aldıkları bahislerle bir nebze de olsa keyiflerini kazanca dönüştürmeye çalıştı...

Yarış severler nasıl şanslarını yurt dışındaki koşularda deniyorsa eküriler de aynısını yapıyor... Kurtel Ekürisi olmak üzere birçok atçı, yurt dışı yarışlarında yer edinmeye çalışıyor. ABD'deki koşuları hedef alan Türk atçılığı, Gulfstream Park'ta aldığı sonuçlarla göğsümüzü kabartıyor.

İki hafta önce Kurtel Ekürisi'ne ait olan Shared Legary (Candy Ride - Common Hope, Storm Cat) kariyerinin ilk birinciliğini elde etmişti. İki hafta önde Gulfstream'de zafer kazanan bir Türk atının ardından dün de Şemşettin Alp Evcimen'in sahip olduğu Combination (Alternation - Mama's Pro, Proper Reality) start aldı.

1200 metre kum mesafede yarışılan Satış Koşusu'nu Lıis Suarez pilotluğunda finishi ilk sırada geçen Combination, sahibine 10 bin 900 dolar kazandırdı. Bir yarış öncesinde Evcimen Ekürisi tarafından 8 bin dolara satın alınan başarılı safkan, 12 bin 500 dolar karşılığında bir ABD'li atçı tarafından satın alındı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya