SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Daredevil'in yavruları kazanıyor, ABD'liler pişman oluyor

ALTILI GANYAN | 04.05.2020 14:03

Türkiye Jokey Kulübü'nün çiçeği burnunda aygırı Daredevil'in yavruları yarış kazanıyor, ABD'li atçıların pişmanlıkları katbekat artıyor.

Daredevil'in yavruları kazanıyor, ABD'liler pişman oluyor

Türkiye Jokey Kukübü, aygır kadrosunu bu sezon 5 yeni starla güçlendirdi. Lion Heart, Victory Gallop, Cuvee, Banknote ve Powerscourt şampiyon isimleri elinde bulunduran kulüp; Daredevil, Super Saver, Myboycharlie, Authorized ve Bodemeister gibi önemli isimlerle aygır kadrosunu güçlendirdi.

Aşım merkezlerinde yarış severlerin hizmetine sunulan şampiyonlardan Daredevil'in ilk jenerasyon yavruları başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. TJK'nın çiçeği burnunda aygırın ABD'deki temsilcileri önemli başarılara imza atıyor.

Oaklawn Park'ta; 400 bin dolar ikramiyeli yarışta boy gösteren Swiss Skydiver (Daredevil - Expo Gold / Johannesburg) ile Shedaresthtedevil (Daredevil - Starship Warpspeed / Congrats) ikilisi; güçlü orijinlerinin hakkını sahada verdiler.

Swiss Skydiver, finishi ilk sırada geçmeyi başarırken Shedaresthedevil ise üçüncü oldu. 1700 metre kum pistinde fotolayan Swiss Skydiver, şu ana kadar kumda geçilmeyen Venetion Harbor'a nal toplattı ve 6. startında 3. zaferini yaşadı.

2012 doğumlu olan başarılı aygır, 2016'da haraya çekildi. ABD'de o tarihten bu yıla kadar damızlık olarak kullanılan Daredevil'in (More Than Ready - Chasethewildwind / Forty Niner) ilk tayları geçtiğimiz sene start aldı. Deviant, Shedaresthedevil, Swiss Skydiver, Devil Made Me Doit, Baracak Beach gibi winner yavruları mevcut.

Mart ayında; Ocala Breeders Sala Company Satışları'nda Daredevil'in erkek tayı; 400 bin dolara alıcı buldu. Daredevil - Chapellerie orijinli tay, Carolyn Wilson tarafından satın alındı.

1 Mayıs'ta ABD'deki  Oaklawn Park'taki G3 Fantasy Stakes'i kazanarak damga vuran Swiss Skydiver'ın antrenörü Kenneth McPeek, Daredevil hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

TJK'nın çiçeği burnunda aygırı hakkında övgü dolu açıklamalarda bulunan McPeek, "Daredevil'in ABD'den ayrılması hiç de iyi olmadı. Şampiyonu geri getirmek ABD atçılığı için çok iyi olur. Aygır, yavrularına çok ciddi bir sürat veriyor" ifadelerini kullandı. Bu arada; Daredevil, Karacabey Aşın İstasyonu'nda atçılara hizmet vermeye başladı bile...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya