SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Yarış efsane, anlatım şahane...

ALTILI GANYAN | 07.04.2020 10:30

TJK'da; 2020'nin ilk Grup 1 yarışı olarak koşulan Ege Derbisi'ni Long Runner kazanırken Tanzer Parlar'ın keyifli anlatımını bir hatırlayalım.

Yarış efsane, anlatım şahane...

Koronavirüs, yarış camiasını da etkiledi. Alınan önlemler çerçevesinde at yarışı heyecanına da ara verildi. Ülkemizde atlar yarış koşmasa da hipodromlarda idmanlar devam etmekte... ABD'nin Tampa Bay Downs, Will Roggers Downs ve Gulfstream Park Hipodromları'nda yarış heyecanı devam etmekte.

TJK, ABD'nin ardından çarşamba ve pazar günleri Hong Kong yarışlarına da müterek bahsin kabulünün olacağını açıkladı. Yarış camiası, koşuların başlamasını dört gözle beklerken 2020'nin ilk Grup 1 yarışı olan Ege Derbisi'ni bir hatırlayalım mı? 15 Mart'ta Şirinyer Hipodromu'nda koşulan yarış büyük heyecana sahne olmuştu.

11 BAŞARILI SAFKAN START ALMIŞTI

Kariyeri başarılarla dolu 11 İngilizi safkanının yer aldığı koşuda; Long Runner (Gökhan Kocakaya), King Of The Sun (Mustafa Çiçek), Kinowa (Selim Kaya), Grayocean (Halis Karataş), Angel Of Death (Ayhan Kurşun), Dombra (İlker Soyad), El Nino (Kadir Tokaçoğlu), Power King (Hüseyin Şimşek), Perfect Runner (Mehmet Kaya), My Pride (Ahmet Oluk) ve Can Dadaş (Özcan Yıldırım) yer aldı.

400 bin TL birincilik, 110 bin TL de binicilik ödülü olan Ege Derbisi'nde kazananı foto finish belirledi. Yarışın sonları büyük heyecana sahne oldu.

YARIŞIN SONU SOLUK KESMİŞTİ

Düzlüğe King Of The Sun, rakipleriyle olan farlı 3 boya kadar çıkarsa da dışarıdan etkili bir sprinte kalkan Long Runner, potada rakibini yakaladı. Karar yarış hakemlerine kaldı. Burun farkıyla rakibinin önünde olan Long Runner, ikramiyeyi ahırına götürdü.
 
Kurtel Ekürisi'ne ait olan (Gio Ponti-Borrowing Base / Personal Flag) Long Runner yarışta birinci olurken King Of The Sun ikinci, Kinowa üçüncü, Grayocean da dördüncü oldu. Bu keyifli mücadeleyi Tanzer Parlar bizlere anlattı.

VE TANZER PARLAR KENDİNDEN GEÇTİ

Deneyimli yarış spikeri, bizi bu heyecana ortak ederkenki halleri ise izlemeye değerdi. Haydi Tanzer Parlar'ın kuleden Ege Derbisi'ni nasıl anlattığına bir göz atalım... Önce son 600'ü ardından da deneyimli spikerin kuledeki hali...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya