SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İstanbul'da günün kalesi burada

ALTILI GANYAN | 11.10.2019 17:01

İstanbul'da günün kalesi burada

İstanbul'da 10 koşulu program var... İki altılı ganyan heyecanı yaşanacak. Ben ikinci altılıyı hedef aldım. İstanbul güzel yarışlara sahne alacak şimdiden herkese bol şanslar dilerim.

İkinci altılı ganyan, 5. koşudan itibaren başlıyor olacak. 3 yaşlı İngiliz taylarının Handikap 15 mücadelesi çetin geçeceğe benziyor. Çayıra bayılan çok sayıda safkan yer alacak. Bakalım kara kaplı defterden hangi isimler çıkacak...

DOĞA KANUNU, çok iyi durumda... Son iki yarıştır yakın ara geçiliyor. Bu safkanı ve ilgililerini öyle hırslandırmış ki, yaptığım görüşmelerde artık kazanma vakitlerinin geldiğini ilettiler bana... Sıkleti ağır olsa da daha önce bu ağırlıkların üstesinden gelen isim, bugün şeytanın bacağını kırıp fotolayabilir.

CREED BOY GÖZDEN KAÇMASIN

Nefes ve kondisyonunu artıran ATIBA, bugün bomboş kiloyla start alacak. Sert binisiyle favorimin en ciddi rakibi olabilir. Tabelanın abonmalarından olan WOLF CREEK, bugün performansını bir adım daha ileri taşırsa; rakiplerine sıkıntı verebilir. İdmanlarını çok beğendiğim FLASH FORWARD, kazanırı olan isimlerden bir tanesi. Yarış severlerin şu ana kadar fazla şans vermediği CREED BOY'u da ekleyelim. Nasıl gözden kaçmış anlamak mümkün değil!

Ve geldik günün ilk kupalı yarışına... 3 yaşlı Arap taylarının Kısa Vade yarışına... Kalabalık olduğu kadar kısa masefede koşulacak. 16 kısrak birincilik mücadelesi verecek. AYSEL ANA'nın koşmayacağına değinerek başlayalım.

Sprinter yapısı ve sert binicisiyle SABAHAN GELİN'i yazarak başlayalım derim. Safkan çok iyi durumda. Özcan Yıldırım gibi bir pilotu da yakalamışken özlediği birinciliğe bugün kavuşabilir. HANIMCIM, tempo koşularının üstadı Saadettin Boyraz idaresinde, son koşusunun izlerini silebilir.

İzmir'den formda gelen ÖZBURGAZ, 'Matador' Ahmet Çelik idaresinde, beyaz bayrak-ayna gerçekleştirebilir. Güçlü orijiniyle KURDELE ve günün sürpriz adaylarından GÖKÇE HATUN'u yazıp bu keyifli mücadeleyi geçelim.

TEKİM SAĞLAM, YOLA DEVAM...

Günün en yüksek ikramiyeli koşusu... Yarış, Şampiyonlar Ligi gibi... 19.30'a saatlerinizi kurun bu yarışa bahis almasanız bile koşuyu izleyin derim. Byerley Turk Koşu'nda; çok önemli isimler ve jokeyler start alacak. Zor bir koşu ama FINESSE, yarış severler için kolaya çevirebilir.

Totosuna baktığınızda son koşularını çimde yapmış gözükse de sentetikte de çok kuvvetli bir isim FINESSE... Yarıştaki rakiplerini son yarışlarında hep gerisinde bıraktı. Psikolojik üstünlük kaliteli safkandan yana... Bir de etle tırnak gibi olduğu Selim Kaya faktörü de eklenince ben yine geçilme diyorum ve banko öneriyorum.

Yusuf Dikman'ın anılacağı Kısa Vade yarışında; 2 yaşlı İngiliz tayları boy gösterecek. Sentetik pistte koşulacak yarışın mesafesi ise 1300 metre. Süratli stili ve formuyla adeta göz dolduran LA QUERDA'yı ilk sıradan yazalım derim. Ardından yarış hayatına kazanarak başlayan ve serisini sürdürmesini beklediğim; LADY MAYA ile devam edelim. Rakiplerine oranla daha pişkin bir görüntü veren SECRET EAGLE ile CANDY GIRL'ü de ekleyip bu ayağı geçelim.

HOLİGAN STARTTA KALMAZSA KUPON BIRAKMAZ!

Geldik tabela ayağına... Maiden bir mücadele... Günün zor geçmesini beklediğim koşularından bir tanesi. Maidenlar'ın gediklisi haline gelen FIRTINAKASIM, iyi formunu yarış birinciliğiyle taçlandırabilir. ZAMAN HATTI'nın pedigrisinin hakkını verme zamanı geldi de geçiyor. Yazalım. HOLİGAN, start problemi yaşamazsa fotolayabilir. Son olarak da takip atım FOTOKIZI'nı ekleyebilirsiniz.

İstanbul Veliefendi'de; kapanışı 4 ve yukarı Araplar'ın Handikap 15 mücadelesiyle yapacağız. Kalabalık bir yarış. Uzunların başarılı ismi HAKKAK ile başlayalım derim. Son yarışını kazanıp moral depoladı. Sonlarda nefesini korursa aynayı yine ilk sırada geçebilir.

Ardından bomboş kilosuyla MAKEDON, idmandaki görüntüsünü beğendiğim TUMBULYALAZ, EFİL EFİL ve NALEZEN'i de yazıp İstanbul'da güne son noktayı koyalım derim. Şansınız bol, kazancınız daim olsun...

 

İstanbul ikinci altılı şablonu

 

 1. ayak  2. ayak  3. ayak  4. ayak  5. ayak  6. ayak
 1  4  2  1  2  10
 11  2    5  6  12
 4  16    6  3  8
 7  10    4  8  2
 3  14        5
           

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya