SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fegentri'de zafer: Presits ile Cerensel'in!

ALTILI GANYAN | 08.09.2019 17:54

Fegentri'de zafer: Presits ile Cerensel'in!


İstanbul'da harika bir pazar günü geride kalıyor...

Longines Uluslararası Yarış Festivali’ne ev sahipliği yapan Veliefendi Hipodormu'nda ikinci gün geride kaldı.

Günün ilk mücadelesi; FEGENTRI Amatör Kadın Biniciler Dünya Şampiyonası Koşusu ile yapıldı. Yarışın ilk ayağı dün koşuldu... Yarışı; VOLTA isimli safkanla Eilidh Grant kazandı.

FEGENTRI Amatör Kadın Biniciler Dünya Şampiyonası'nın İstanbul’daki ikinci ayağında bugün 8 kadın jokey mücadele etti. 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarının birincilik mücadelesi verdiği koşudan galip ayrılan isim, CERENSEL (Win River Win - Aksel / Marlin) oldu.

Koşuya kadın binicisi Sofia Presits ile katılan CERENSEL, elde ettiği bu koşu galibiyetiyle kariyerinin 6. birinciliğine ulaştı.

Sentetik pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuda ikinciliği, dünün kazananı Eilidh Grant idaresindeki ASLAN ADAM (Halicarnassus - Niran / Sea Hero) elde ederken, Silke Brüggemann idaresindeki HAS (Country Reel - Olive Lady / Always A Classic) üçüncü oldu, RÜZGAR (Country Reel - Sweetest / Byron) isimli safkan ise Mathilde Bourillon ile tabelayı tamamladı.

Birinci olan jokeyin 10 puan kazandığı koşuda; ikinci 7, üçüncü 5, dördüncü 3, beşinci 2, diğer katılanlar ise 1'er puanın sahibi oldu.

İstanbul’da 2 koşu olarak gerçekleştirilen FEGENTRI Amatör Kadın Biniciler Dünya Şampiyonası'nda sonuçlara göre puan durumu şu şekilde oluştu:


Sıra Binici Ülke Puan
1 Mathilde Bourillon Fransa 64
2 Tereza Grbavcicova Çekya 63
3 W.S.M.Schou Norveç 57
4 Danila Cherio İtalya 44
5+ Naomi Heller İsviçre 40
5+ Silke Brüggemann Almanya 40
7 Eilidh Grant ABD 39
8 Sofia Presits İsveç 36
9 Virgina Drexler Macaristan 2624 bin TL birincilik ikramiyesi olan koşuda; kazanan safkan için bitiriş derecesi 1.26.24 olurken, farklar 1,5 Boy - 1,5 Boy - 5 Boy  şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından Winner Circle'da düzenlenen kupa töreninde, koşuyu kazanan safkanın kadın binicisi Sofia Presits'e plaketini ve hediyesini Fegentri Genel Sekreteri Agnes Sibers verdi.

TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Özbelge ve Hakan Yücetürk, TJK Genel Müdürü Tuncel Aydın, FEGENTRI Yönetim Kurulu Üyesi Franco Castelfranchi ile Ferhan Göktürk ise koşuya katılan tüm kadın binicilere çiçek verdi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya