SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İzmir'de kazandıracak tüyolar...

ALTILI GANYAN | 12.10.2019 16:37

İzmir'de kazandıracak tüyolar...

İzmir'de 9 koşulu bir program var... İki altılı ganyan heyecanı yaşanacak. Ben ikinci altılıyı hedef aldım. İzmir kalabalık ve zor yarışlara sahne alacak şimdiden herkese bol şanslar dilerim.

İzmir Şirinyer Hipodromu'nda zorlu yarışlar var... Ankara'da umduğunu bulamayanlar için; akşamki İzmir yarışlarını elimizden geldiğince kolay çevirmeye çalışacağız... İkinci altılı ganyan, 3 yaşlı Arapların Şartlı 3 mücadelesiyle start alacak... Çimde koşulacak yarışta; mesafese ise, 1200 metre.

SEVDİĞİ MESAFEDE KİYASET

KİYASET'i yazarak başlayalım derim. Safkan sevdiği pist ve mesafede start alacak. Son yarışını Bursa'da koştu... Alışık olmadığı pisti yadırgadı. O yüzden de yedincilikte kaldı. Ben bugün başarılı aprantisi Mertcan Çelik ile kazanmasını bekliyorum.

Ardından son yarışını kazanıp Maiden'a veda eden FİDAN BOYLUM diyorum. Son yarışını kazanıp morallenen safkan, winner binicisini de bulmuşken seriye devam edebilir.

Formda isimlerden biri olan SECDAM'ı da yazalım derim. Yarış severlerin gözünden nasıl kaçmış anlamış değilim. ÇAVŞİN, sprinter yapısıyla yarışta söz sahibi olabilir. Yeriniz varsa; ÖZEZGİ'yi de yazın derim.

Koşular çok kalabalık... Geçişlerde birçok safkan yer bulamayabilir. Totosuna bakmayın aldanırsınız GÜLDİDEM, bir CAŞ yavrusu... Böyle bir aygırdan kötü yavru çıktığı görülmemiştir. Ben sahadaki bazı arkadaşlarla görüştüm. Safkanı, idmanlarda çok beğendiklerini ilettiler. Bomboş da kilosu var. Güne bomba etkisi yaratabilir. Yazalım.

YARAMAZ ATIMIZ BARUTEFE'Yİ AMAN HA YAZALIM!

Ardından yaramaz atımız BARUTEFE'yi yazalım. Bu safkan çok iyi bir orjine sahip olsa da yarış içindeki içe dışa savrulmaları başına bir hayli bela açtı. Benim İzmir'deki her altılımın olmazsa olmazı; BARUTEFE'dir... Çayıra da bayılır. Bugün ters köşe yapabilir.

"Yaşlı kurt" HASAN ABİ'yi de ekleyelim derim. Safkan ilerleyen yaşına rağmen formda bir görüntü veriyor. Arap atlarına iyi binmesiyle ünlü Mahmut Turan'ın da varlığı kazanamaya aday isimlerden biri haline getiriyor. Ve son yarışında yakın ara geçilen ELLİBEŞ'i de yazıp bu ayağı geçelim. Önerdiğim isimlerin hepsi cazip. Ve Bu 4 isimden birinin gelmesini bekliyorum.

3 ve yukarı İngilizlerin Kısa Vade yarışında 11 safkan vitrine çıkacak... Günün en zorlu yarışlarından birisi... Vaziyet alın yine cazip isimler önereceğim...

Çayıra bayılan ALAÇATI AĞASI, sıkleti ağır olsa da bu mesafede bu kiloya bana mısın demez. İlk sıradan yazalım. Son yarışını Fuat Çakar pilotluğunda adeta yürüyerek kazanan AVUKAT, bugün de seriye devam edebilir.

BORANTAY, son iki yarışında yakın ara geçildi. Bugün şeytanın bacağını kırmasını bekliyorum. Sprinter yapısıyla JETTAY, etle tırnak gibi olduğı jokeyiyle KAYI OVASI ile eküri destekli SEVENTH SENSE bu ayakta şans tanıdığım isimlerdir.

LOLAN GÜZELİ NEFES ALDIRABİLİR...

4 yaşlı Arapların Kısa Vade yarışında; 8 safkan start alacak. Yarış severlerin teki olan KOCAMEMED'i yıktım. LOLAN GÜZELİ diyorum. Safkan iyi durumda...

Sevdiği mesafe ve pisti bulmuşken aynayı ilk sırada geçebilir. Güne nefes aldırabilir düşüncesindeyim. Ayağı sigorta etmek isteyenlere ise, Kocaeli'den kazanarak gelen KIVILCIM'ı öneririm.

Henüz yarış kazanamamış isimlerin yer aldığı Maiden koşuya geldi sıra... Normalde Maidenlar'ı az atla geçmem ama bugün böyle oldu.

İlk startında yakın ara geçilip gelecek adına iyi sinyaller veren WONDERKID, Maiden'a veda edebilir. Yanına da rakiplerine oranla daha bir pişkin görünümü olan DEMİRNUR'u ekleyip tabela ayağını geçebiliriz.

CLOUD RUNNER KOŞMAZ!

İzmir Şirinyer'de kapanış oldukça kalabalık olacak... 3 yaşlı İngililerin Şartlı 19 mücadelesi oldukça zor geçebilir. 18 safkan kazanmak için tırnağından geleni sahaya verecektir.

CLOUD RUNNER'ın koşmayacağını da ekleyelim. Yani 17 safkan yarışacak... Performansları inişte olan isimlerin yer aldığı bu koşuda; ERENEFE, RUNNER SUN, PAMİRADA, ELİFSU ve PIECE OF FIRE diyorum. Şansınız bol, kazancınız daim olsun...

 

İzmir ikinci altılı ganyan şablonu

 

 1. ayak  2. ayak  3. ayak  4. ayak  5. ayak  6. ayak
 1  13  1  3  6  9
 9  7  2   8  9  11
 12  5  3      18
 8  1  5      8
 11    8      15
     7      
           

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya