SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Luxor, Kaneko ve Mendip limitleri zorluyor

ALTILI GANYAN | 28.04.2020 12:39

Türkiye'de misafir aygır olarak aşım yapan Luxor, Kaneko ve Mendip'in at sahipleri tarafından rağbet görmesi, kontenjanlarının yenilenmesine yol açtı.

Luxor, Kaneko ve Mendip limitleri zorluyor

Türkiye'de aşın yapan 150 kadar aygır bulunmakta... Aygır kadrosunda; Banknote, Cuvee, Lion Heart, Powerscourt ve Victory Gallop gibi İngiliz atları bulunan Türkiye Jokey Kulübü, 5 süper starları daha bünyesine kattı. Authorized, Bodemeister, Myboycharlie, Super Saver ve Daredevil gibi önemli aygırlar, aşım merkezlerinde yarış severlerin hizmetine sunuldu.

Türkiye'de aşım yapan önemli safkanlar tabii ki sadece TJK'nın elinde bulundurduğu aygırlar değil. Başarılı yarış kariyerlerinin ardından Türkiye'de özel işletmeler tarafından hizmet veren önemli misafir aygırlar da aşım yapıyor. Öyle ki; Luxor, Kaneko ve Mendip gibi isimler, oldukça da rağbet görüyor.

İzmir Aşım İstayonu'nda hizmet vermekte olan bu üç ismin aşım adetleri yükseltildi. 2020 yılının en pahalı aşım ücretine sahip ismi olan Luxor'a (65 bin TL) talep yağınca sayı yükseldi. Kaneko ve Mendip de bundan kendilerine pay çıkardılar. Luxor ve Kaneko'nun aşım sayısı 5'er adet artarken Mendip'te bu rakam 10'a yükseldi.

TJK, bu değişikliği resmi siteden şu şekilde duyurdu: "Luxor ve Kaneko'da; aşım talimatnamesi hükümleri çerçevesinde çekilen kurada belirlenmiş olan öncelikli yedek listesindeki 1'er adet kısrak aşım hakkı kazanmıştır. Geriye kalan 4'er aşım hakkı için 29 Nisan Çarşamba gününün mesai bitimine kadar dilekçe ile TJK Genel Müdürlüğü'ne başvurda bulunulabilecektir.

Müracaatta bulunulan kısark sayıısnın artırılan aşım adetlerini geçmesi halinde söz konusu aygırlarda aşım talimatnamesinin 7. maddesi hükümleri gereğince kura çekimi gerçekleştirilecektir. Kura çekilişinin düzenleneceği yer, tarih ve saat bilgileri ilan edilecektir."

LUXOR

KANEKO

MENDİP

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya