SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Şampiyon Galileo'nun oğlu Rockmaster vefat etti

ALTILI GANYAN | 16.04.2020 17:12

Şampiyon Galileo'nun ülkemizdeki tek temsilcisi olan Rockmaster, Şanlıurfa Aşım İstasyonu'nda geçirdiği kalp kirizi sonucunda 17 yaşında vefat etti.

Şampiyon Galileo'nun oğlu Rockmaster vefat etti

2015 yılında yurt dışından ithal edilen aygırlardan birisi olan Rockmaster, 17 yaşında hayata gözlerini yumdu... 2008 G1 Derby Italiano üçüncüsü olan ve 2015'ten bu yana ülkemizde aşım yapan şampiyon Galileo'nun oğlu Rockmaster, hizmet verdiği Şanlıurfa Aşım İstasyonu'nda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Başarılı aygırın ilk jenerasyon  tayları, 2018'den bu yana pistlerdeki yerini almaya başlamıştı. Türkiye'de bugüne kadar 14 yavrusu start alan Rocmaster'ın taylarından 8'i; koştuğu yarışlarda ipi göğüslemeyi başardı. Öyle ki başarılı aygırın yavrularından birisi olan Mourinho, A3 İzmit ve Ali İhsan Kaya Koşusu'nu kazanıp ikramiyeleri ahırına götürmeyi başarmıştı.

Şanlıurfa Aşım İstasyonu'nda hizmete veren Rockmaster'a bu sene 20 kısrak müracaat etmişti. Başarılı aygırın hayatını kaybetmesi sonucunda; TJK bir açıklamada bulundu. Başvuruda bulunan kısrak sahiplerinin aşım başvuru ücretlerinin iade edileceğini ya da kontenjanı müsait olan başka bir aygıra başvuru ücreti ödemeden değişiklik yapabileceğini ifade edildi.

Ülkemizde başarılı temsilcileri olan Haberbatur ve Kaizbert'in ardından şampiyon Galileo'nun ülkemizdeki tek oğlu olan Rockmaster'ın da hayata gözlerini yumması; yarış camiası tarafından üzüntüyle karşılandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya