SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Servet değerindeki America's Joy idmanlara başladı

ALTILI GANYAN | 23.04.2020 19:16

Mandy Pope, geçen yıl Keeneland Satışları'nda; 8.2 milyon dolar ödeyip America's Joy'un sahibi olmuştu. Servet değerindeki kısrak, idmanlara başladı.

Servet değerindeki America's Joy idmanlara başladı

Geçtiğimiz yıl, Keeneland Satışları büyük bir rekabete sahne olmuştu. Eylül ayında yapılan müzayede; Mandy Pope, Goldolphin ve Coolmore gibi devler America's Joy (Amercan Pharoah - Leslie's Lady, Tricky Creek) için kıyasıya bir mücadeleye girişti.

6 dakika 10 saniye süren açık artırmada; Godolphin ve Coolmore gibi iki önemli dev rakibi gerisinde bırakan Mandy Pope, 8.2 milyon doları gözden çıkarıp America'a Joy'un sahibi olmayı başardı.

G1 Breeders Cup Juvenile Turf galibi Mendelsshon, G1 Breeders Cup Juvenile Fillies, G1 Bredeers Cup Distaff, G1 Pacific Classic Stakes, G1 Vanity Mile ve G1 Clement L. Hirsch Stakes galibi şampiyon Beholder, ve G1 CashCall Futurity galibi Into MisChief'in anneden kardeşi olan dişi tay, Triple Crown galibi efsane safkan American Pharoah'ın kızı olan başarılı kısrak, merakla beklenen ilk idmanını yaptı.

8.2 milyon dolarla bugüne kadarki en yüksek bedelle alınan isimlerden birisi olan America's Joy, Florida'daki Citra İdman Merkezi'nde ilk antrenman heyecanını yaşadı.

Mady Pope da kısrağın idmanını yakından takip etti. Oldukça heyecanlı olduğu gözlemlenen Pope, "Pistte harika gözüküyor. Son derece kibar ve tatlı... America's Joy ile çalışmak çok kolay. Öte yandan çok iyi bir taşıyıcı" ifadelerini kullandı.

America's Joy için 8.2 milyon doları gözden çıkaran Mandy Pope, bundan önceki satışlarda da ödediği ücretlerle adından söz ettiren bir isim. 2012'de de; Havre De Grace'e 10 milyon dolar ödeyen Mady Pope, tay satışlarındaki en yüksek bedeli ödeyen at olarak tarihe geçmişti. Tüm dünyanın yakından tanıdığı bir isim olan Pope, Songbird'e 9.5, Plum Pretty'e 4.2, Groupie Doll'a 3.2 milyon dolar ödemişti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya