SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Bursa'da tekime güveniyorum...

ALTILI GANYAN | 18.11.2019 09:00

Bursa'da tekime güveniyorum...

Bursa Osmangazi Hipodromu'nda 6 koşulu bir program var. Altılı ganyanın yüksek bir ikramiye dağıtmasını bekliyorum. Tekime de güveniyorum...

Osmangazi'de; altılı ganyan, 4 ve yukarı Arapların Şartlı 5 mücadelesiyle başlıyoruz... 11 safkan piste çıkacak. FEYAT BABA, sevdiği pist ve mesafede start alacak. Sürat mesafelerinin başarılı ismi olan başarılı safkan özlediği birinciliği elde edebilir. Biraz erken olacak ama ekonomik kuponlara tek yazılabilir bu at.

Aranın ardından koşup nefes ve kondisyon açığını gideren MEZİTHABER'i yazalım. Son yarışını yürüyüş temposunda koşan safkandan bugün iyi bir koşu bekliyorum. Güçlü orijini ve sert binicisiyle URLA DESTANI, bugün fotoyu tehdit edebilir.

ASARCIKLI, kötü gidişe bir dur diyebilir. Safkan son yarışının ardından inzivaya çekildi. Tüm sorunlarından giderildi. Bir çarpı atalım derim. Son olarak da Güçlü pedigrisiyle BAŞKAYNAK'ı ekleyelim.

Henüz yarış kazanamamış isimleri piste çıkacağı koşuya geldik sıra... 2 yaşlı İngiliz taylarının Maiden yarışındayız... Ayağı kalabalık tutun derim... BARTUEFE, her koşusunda kazanmaya giderek yaklaşıyor.

İyi durumda ilk sıradan yazalım. KOSOVA ATEŞİ, Maidenların gediklisi... Tecrübesini sahaya yansıttığı takdirde kazanabilir. VİSTULA, bariyer dibindeki yerini koruduğu taktirde beyaz bayrak-ayna yapabilir. Güçlü orijiniyle LORD AMIRAL, formda DAĞLARIN EFENDİSİ ve ilk yarışında iyi izlenimler veren CATC THE BREEZE'i de aman ha ekleyelim.

3 yaşlı Arapların Şartlı 3 mücadelesi nefes kesebilir. Çok formda isimler yer alacak. Son yarışını sert grupta kazanan SÖNMEZTAY, başarılı aprantisi Ferdi Kabadayı pilotluğunda kazanıp seriye devam edebilir. Yine grubun formda isimlerinden CEVAHİRTAY'ı da ekleyip ben bu koşunun keyfini doyasıya çıkaralım derim.

Yazdık yazdık tekimizi açıklamaya geldi sıra... 3 ve yukarı İngilizlerin Kısa Vade 6 yarışına geldik. Son yarışı kalabalık ve sert grupta kazanan STAR FORCE, bugün de bu başarısını tekrarlayabilir. Nevzat Avcı idaresinde fotolamasını bekliyorum. Banko...

Tabela ayağındayız. 2 yaşlı İngiliz taylarının Şartlı 4 mücadelesindeyiz. Son iki yarışını da kazanıp formuyla maşallah dedirten KUZEY YAĞMURU bugün yine winner jokeyiyle kazanabilir.

Ekonomik kuponlara bir tek alternatifi olabilir bu isim. Sürpriz arayanlara uyumlu binicisiyle ASUDE SULTAN'ı indirmelerini tavsiye ederim. Safkan iyice dinlendirildi ve bu yarış hedef seçildi. Değerlendirilebilir.

Geldik Bursa Osmangazi Hipodromu'ndaki en kalabalık yarışa...  3 ve yukarı İngilizlerin Handikap 17 mücadelesinde; 14 safkan yer alacak. Ben bu ayakta hiçbir atı geride tutamadım. HEPSİ dedim ve ayağı kapadım. Şansımız bol olsun.

 

Bursa altılısı

 

 1. ayak  2. ayak  3. ayak  4. ayak  5. ayak  6. ayak
 2  1  5  6  4  H
 9  4  3    6  E
 11  12        P
 5  5        S
 6  8        İ
   3        

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya