SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Eküri desteğiyle Big Dadaş...

ALTILI GANYAN | 21.11.2019 09:00

Eküri desteğiyle Big Dadaş...

İzmir Şirinyer'de 6 koşulu bir program var. İlk yarış; 'da start alacak. 3 ve yukarı İngilizlerin Handikap 16 mücadelesinde; 10 safkan boy gösterecek.

Uzunların başarılı ismi URLA ZAMANI'nı yazarak başlayalım. Safkan çok formda. Son yarışında sert grupta koştu. Bugün görece olarak daha kolay rakiplere karşı yarışacak.

PETIT BLUE, iyice dinlendi. Bugün başarılı yarışlarını hatırlatabilir. GALYALILAR, son yarışında nal toplamıştı. İyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Aynayı zorlayabilir. Nefes ve kondisyon açığını gideren TURKISH RANSOM, güçlü orijinleriyle MASCHERANO ile VAROLHAN'ı yazıp ilk ayağı geçelim derim.

3 yaşlı Arapların Handikap 14 mücadelesine geldi sıra... MARMARABEYİ, son yarışını kazanıp kupon bırakmamıştı. Morallenmişken seriye devam edebilir.

YÜCESOYLU, tam bir kum atı. Sevdiği mesafeyi de yakalamışken bir çarpı da bu safkana atalım. BAY UÇAN, etle tırnak gibi olduğu pilotuyla beyaz bayrak-ayna da yapabilir. Bomboş kilosuyla ÇAVŞİN ile CÖMERTOĞLU'na birer çarpı atalım.

2 yaşlı İngilizlerin Şartlı 4 mücadelesinde; 9 kısrak piste çıkacak. Tayların hepsinin ayakları yere düz bassın... Son yarışını çimde kazanan BERCESTE, kumda da iyi koşan bir safkan...

Çok iyi durumda. Sahadaki arkadaşlar kazanır diyor. Sprinter yapısıyla BOSNALI KIZ, iki kez koşup ikisini de adeta yürüyerek kazanan WINNER DANCER ve DERİN DAMLA'ya da şans verelim derim.

Yazdık da yazdık... Sıra geldi; günün tekini açıklamaya... 3 ve yukarı yaşlı İngizlizlerin Kısa vade 7 yarışındayız. İzmir'de çok sevdiğim Eray Koktay Ağabeyim; hem çok iyi bir kondisyoner hem de iyi bir yetiştiricidir.

Atlarıyla nasıl ilgilendiğini yakından bildiğim için BAYDÖKER ve BIG DADAŞ'ı bu yarışa nasıl hazırladığını biliyorum. BAYDÖKER daha formda olsa da ben BIG DADAŞ'ı önereceğim. Eküri oldukları için hangisini yazdığınız fark etmeyecektir. Ben bankomu bu ayakta kullanacağım. BIG DADAŞ diyorum.

Tabela ayağına geldik. 4 ve yukarı Arapların Kısa Vade 6 yarışındayız. Süratli bir koşu olacak. Vaziyet alıp ardınıza yaslanın. RUSDAMAT, BOMBACAN, AYDURU ve YÜCELİR'i yazıp yarışın keyfini doyasıya çıkarın derim.

Ve geldik İzmir akşamındaki son yarışa... Henüz birincilikle tanışamamış 12 İngiliz tayı start alacak. Son yarışında yakın ara geçilen NEOS, nefes ve kondisyon açığını gideren DEĞİRMENDERE BEYİ, sıkıntılarından arınan DEMBE ve RUN FOR ALİ'yi yazıp keyifli İzmir akşamına son noktayı koyalım. Şansınız bol, kazancınız daim olsun.

 

İzmir altılı şablonu

 1. ayak  2. ayak  3. ayak  4. ayak  5. ayak  6. ayak
 7  6  9  7  2  6
 8  7  1    5  2
 5  4  5    4  3
 4  10  6    7  7
 1  1        
 10          

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya