SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Veliefendi'de bankolu akşam!

ALTILI GANYAN | 01.02.2020 17:14

Yurt içinde altılı ganyan heyecanı, Adana ve İstanbul'daki koşularla devam ediyor. İstanbul Veliefendi Hipodromu'na dair kazandıran tahminler burada...

Veliefendi'de bankolu akşam!

Adana Yeşiloba'da umduğunu bulamayanlara İstanbul Veliefendi'ye dair kazandıracak tahminlerimizle karşınızdayız. Halis Karataş'a günlerdir kuponlarda yer veriyoruz. İzmir'de, Bursa'da bindiği atları getiremeyen Sihirbaz, Adana'da yazmadık bizi affetmedi. Canı sağ olsun.

İstanbul'a gelecek olursak; altılı ganyan 18.30'da start alacak 3 yaşlı İngiliz taylarının Handikap 15 yarışıyla başlayacak. 12 kısrak piste çıkacak. Hepsine bol şans dileyelim. Gelelim koşuya... Game of Thrones'tan esinlenen TREACHEROUS, Hışman Çizik ile start alacak. Kısrak oldukça formda, sert binicisiyle yarışta söz sahibi olabilir.

GÜNÜN BOMBASI: STORM LIGHT

Güçlü pedigrileriyle DURU KIZIM ve KIND OF GEY'e birer çarpı atalım. Son yarışlarını beyaz bayrak-ayna yaparak kazanan ELIKA ile LADY KARA'yı da kesinlikle yazalım. Bombacı mülayimlere de STORM LIGHT'ı öneririm.

İkinci ayakta 12 safkan koşacaktı, sayı 11'e düştü... Hemen söyleyelim. BAY JAK, koşudan çıkarıldı. Koşmaz. Benim şablonda yer almıyordu zaten. Gelelim yarışa. CERENSEL, takip atlarımdan bir tanesi... Uzun zamandır fotoya hasret. En son İstanbul'da Kadın Amatör Biniciler yarışında Sofia Presits ile aynayı ilk sırada geçmişti. Yarış severler tarafından da ilgi görmemişken değerlendirin derim.

UYUMLU BİNİCİSİYLE PROXY...

Tüm sıkıntılarından arınan PROXY, uyumlu binicisiyle favorimin en ciddi rakibi olur. Eküri destekli CANGUVEN, KINF OF BLUE ve UĞUR BUBAM'ı da şablona dahil etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Aydın Tat'ı anacağımız Kısa Vade yarışına geldi sıra. Uzunların etkili isimlerinin yer alacağı mücadelede tek mi geçim yanına isim mi ekleyeyim çok arada kaldım. Harika durumda olan INVINCIBLE BABY, güne nefes aldırabilir. Tekimi bu ayakta kullanacaktım ancak CORCOVADO ve AGERA gibi isimlerin olduğu yerde bu riski alamadım. Bol şans.

ÇİĞDEM ÇİÇEĞİ'NE UYGUN RAKİPLER

Günün uzun mesafe koşuların bir başkası dördüncü ayakta yaşanacak. ÇİĞDEM ÇİÇEĞİ, Maiden'den çıktıktan sonra ilk kez Mehmet Kaya ile start alacak. Safkan son yarışını da kazandı. Winner jokeyini de yakalamışken bunu alışkanlık haline getirebilir. Bende banko.

Tabela ayağı Maiden mücadeleye ev sahipliği yapacak. Takip atım MONDIAELKAYA ile başlayalım. Son yarışında yakın ara geçildi. Safkan bugün şeytanın bacağını kırabilir. Son yarışının izlerini silmesini beklediğim MENGÜALP ilen DOĞANALP'e birer çarpı atalım mı ne dersiniz?

'YAŞLI KURT' ASLANSÜTÜ'NÜ YAZIN!

Veliefendi'de kapanışı pek kestiremedim. Kalablık tuttum. Bütçeniz dahilinde değerlendirmenizi tavsiye ederim. PRATİK NEVZAT'ın totosuna bakmayın safkan uzunların başarılı temsilcilerinden birisidir.

Bugün eski yarışlarından birini izletebilir. Son yarışında yakın ara geçilen BONKOUR EL SAMAWİ, bomboş kilosuyla sonlarda etkili gelebilecek GONCANUR, 'yaşlı kurt' ASLANSÜTÜ, dinçlik yarışı beklediğim HAKKAK ile BİR ÖMÜR'ü yazın derim.

İstanbul şablonu

 1. ayak  2. ayak  3. ayak  4. ayak  5. ayak  6. ayak
 1  1  6  5 10  3
12  3  1    7 10
 9  5  5    4 12
 7 12        8
 6 10        7
11          4

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya