SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Yarış camiasının acı kaybı: Win River Win

ALTILI GANYAN | 02.03.2020 17:27

Yarış camiasının acı kaybı. Ülkemizi başarıyla temsil eden pistlerimizin şampiyon safkanlarından Win River Win, 21 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Yarış camiasının acı kaybı: Win River Win

Türkiye Jokey Kulübü, ithal aygırlarla yarış camiasına yeni bir soluk getirmeyi hedeflese de şampiyon safkanları bir bir kaybediyoruz. Yakın zamanda Tamerinoğlu, Kaizbert gibi güçlü aygırları kayebetmenin üzüntüsü Win River Win'in de eklenmesiyle katbekat arttı.

Çim-kum ayırt etmeksizin koşan, ülke sınırlarının yanında uluslararası arenada da göğsümüz kabartan yarışlara imza atan şampiyon şafkan bugün hayata gözlerini yumdu. 1999 doğumlu Win River Win (Virginia Rapids–Thirty Zip/Tri Jet), sayısız başarılara imzasını attığı yarış kariyerine, 6 Eylül 2001'de İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı koşuyla başladı.

65 KEZ KOŞTU, 27'SİNİ KAZANDI

Yarış hayatı boyunca 65 kez start alan Win River Win, 27'sinde aynayı kimselere bırakmadı. Yurt içinde; 19 Mayıs, Yıldırım Beyazid (2), 9 Eylül, Ege Derbisi, İzmir Bş. Bld. Bşk., F.Lütfü Karaosmanoğlu, Dünya Vet. Hek. Günü, Ankara Bş. Bld. Bşk., Kazım Köylü gibi grup yarışlarını kazanan kalite safkan, Goldolphin Mile, Derrinstown Stud, Boğaziçi ve Fevzi Çakmak koşularında da ikinci olmuştu.

Yarış hayatında; 1 milyon 965 bin 183 TL'lik ikramiye kazandıran şampiyon safkanın aygırlık kariyeri de başarılarla dolu...  2008 yılında aygırlık kariyerinin startını veren Win River Win'in yavrularının kazancı yaklaşık 48 Milyon TL'dir.

DUBAI'DE GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

Şampiyonun en başarılı temsilcileri arasında 2014 Gazi Koşusu galibi Blaze To Win, Türkiye Jokey Kulübü Koşusu'nun kazananı Enyalios ile Grup koşu galipleri Zealous Line, Katma Değer, Zafer Ateşi, Meleközge, Evergrande, Run And Win, Nadire ve Terex gibi isimler yer almaktadır.

Birçok başarılı ismi yarış dünyasına kazandıran Win River Win, 21 yaşında aramızdan ayrıldı... Yurt dışında yarış kazanan nadir isimlerden birisi olan şampiyon safkan, 2006'da Dubai World Cup karnavalı kapsamında Nad Al Sheba Hipodromu’nda katıldığı kum pistteki koşuyu Jamie Spencer ile kazanmayı başarmıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya