SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Anadolu Efes İsrail'e gitti, havalimanında g'ergin'lik çıktı

BASKETBOL | 03.03.2020 13:16

İsrail'de Maccabi Tel Aviv'e konuk olacak Anadolu Efes'e İstanbul'da havalimanında yapılan güvenlik uygulaması, Ergin Ataman'ın tepkisini çekti.

Anadolu Efes İsrail'e gitti, havalimanında g'ergin'lik çıktı

Euroleague'de 26 haftayı 23 galibiyetle kapan Anadolu Efes, zirveye kurulmuş durumda... 27. haftada karşılaşacağı Maccabi Fox Tel Aviv ile karşılaşmak için İsrail'e gidecek lacivert-beyazlılar, havalimanında güvenlik görevlilerinin yoğun uygulamalarına maruz kaldılar.

Kafile, uçağa girişi yaptığı sırada güvenlik görevlileri tarafından didik didik aranırken Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, bu duruma veryansın etti. Ataman, İstanbul'dan Tel Aviv'e hareket etmeden önce özel bir güvenlik şirketi tarafından yoğun bir arama-tarama uygulamasına maruz kaldıkları için tepki gösterdi.

"YAPILAN MUAMELE TAM BİR SKANDAL"

Yıllardır İsrail'e gidip geldiklerini ancak bu gibi bir durumla daha önce hiç karşılaşmadıklarını savunan başarılı başantrenör, "Bize yapılanlar saygısızlık. Yıllardır Tel Aviv'e uçuyoruz, daha önce böyle bir şey hiç olmamıştı. Normal güvenlik kontrolleri yapılıyor, X-Ray cihazlarıdan herkes geçiyor. Ancak devamında, uçağın kapısında yapılan bu muamele tam bir skandal" ifadelerini kullandı.

Lacivert-beyazlıların üzerini teker teker arayan güvenlik şirketi görevlileri; bavulları ve çantaları da açtırıp içlerine baktılar. Yetkililer, bu uygulamanın normal bir prosedür olduğu belirtirken İsrail, ABD ve İngiltere uçuşlarında bu tip güvenlik uygulamalarının tüm yolcular için yıllardır yapıldığını açıkladılar.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya