SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Turgay Demirel 2. kez başkan yardımcısı oldu

BASKETBOL | 14.09.2019 15:44

Turgay Demirel 2. kez başkan yardımcısı oldu
FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, 2. kez FIBA Dünya Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

İcra kuruluna da seçilen Demirel, 2014'te üstlendiği bu görevleri 2023 yılında yapılacak 22. FIBA Dünya Kupası'na kadar yürütecek.
 
FIBA Yönetim Kurulu Toplantısı ve 2019 FIBA Dünya Kupası finali ile ilgili görüşlerini aktaran Demirel,"İki hafta önce yine Pekin'de düzenlenen FIBA kongresinde yapılan seçimler sonrasında ilk yönetim kurulu toplantısını yaptık. Önümüzdeki 4 yıl için FIBA Avrupa Başkanı olarak yeniden Dünya Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak seçildim" dedi.

Dünya Kupası'nda sona gelindiğğini belirten Demirel, sözlerine şu şekilde devam etti:
"İki hafta önce Çin Devlet Başkanı Sayın Xi Jinping'in FIBA Başkan ve Başkan Yardımcıları olarak bizleri kabul etmesi,açılış törenine katılması ve Basketbol Dünya Kupası'nın açılışını bizzat kendisinin yapması bu ev sahipliğine ne kadar önem verdiklerini gösteriyordu." şeklinde görüş belirtti.

Turgay Demirel, madalya için sahaya çıkacak Fransa, Avustralya, İspanya ve Arjantin takımlarına da oynayacakları maçlar için başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya