SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Göksal Gümüşdağ’ın şikayeti üzerine Albayrak para cezası aldı

FUTBOL | 10.09.2019 15:27

Göksal Gümüşdağ’ın şikayeti üzerine Albayrak para cezası aldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelen açıklamaya göre İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın şikayetiyle birlikte Galatasaray’ın ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak’a 5 bin Lira para cezası verildi.


İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Başkan Göksel Gümüşdağ’ın geçen sezon oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden sonra Albayrak’ın yaptığı açıklamalardan sonra suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

Başakşehir’in yayınladığı bilgilendirme metninde, şikayetin gerekçesini şöyle ifade edildi:

"Kulübümüz ve yönetim kurulu başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin 'Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma' eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı kanuna muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur. Bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca verilen karar ile ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 lira idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Açıklamada Albayrak’ın para cezası ödediği belirtilirken, 
Açıklamada Albayrak’ın para cezası ödediği belirtilirken, "İlgili yönetici, hatırlanacağı üzere 'Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım' demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. İlgili yönetici, kendisini suçlu bulan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir’’
ifadelerine yer verildi.

Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için gerekenleri yapacaklarını vurgulayan turuncu-lacivertli kulüp, ‘"İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz." ifadesi kullanıldı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya