SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Ağaoğlu: Kazanılmış bir şey yok

FUTBOL | 18.06.2020 11:03

Fenerbahçe’yi Türkiye Kupası’nda eleyen Trabzonspor’da Başkan Ahmet Ağaoğlu, maç sonrasında Ali Koç'la yaşanan anları anlattı.

Ahmet Ağaoğlu: Kazanılmış bir şey yok

Ziraat Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe’yi toplam skorda 5-2’yle geçen Trabzonspor’da, yüzler gülüyor. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Fanatik Gazetesi’ne konuştu.

“KAZANILMIŞ BİR ŞEY YOK”

23 yıl sonra Kadıköy’de kazanılan zaferden sonra açıklamalarda bulunan Ağaoğlu, “Çok önemli bir galibiyet ama bitti, orada kaldı. Karşımızda bir final, 7 maç daha var. Ligde 4, kupada 2 takımın mücadelesi var. 7+1 kaldı, camia kutlama yapabilir; haklarıdır. Fakat kazanılmış bir şey yok. Daha henüz hiçbir şey bitmedi, aynı ciddiyetle devam. Bizim mücadelemiz; iki kulvarda da şampiyon olmak. Ayaklarımızın sağlam basması gerekiyor, bu periyotta hataya yer yok” dedi.

“EN BÜYÜK PAY TEKNİK HEYET VE OYUNCULARIN”

Başarının sırrıyla ilgili konuşan Trabzonspor’un bir numarası, “Bu süreçte bir pay çıkarılacaksa; en büyük pay teknik heyet ve oyuncuların. Bu göz ardı edilmesin, ben şahsım adına konuşuyorum; ben ne kadar pay sahibi olduysam malzemeci Hayati de o kadar oldu. Çünkü 25 gündür benimle ilgilenmekte Trabzon’da. Onbinlerce kilometre yol yapan şoförümüz Kadir ağebey de aynı şekilde. Herkesin payı var başarıda” ifadelerini kullandı.

“DEVLER LİGİ’NE GİDECEĞİZ”

CAS başvurusuyla alakalı konuşan başkan, “Gelen cezadan 18 saat sonra takımla toplantı yaptım. Onlara ‘Siz şampiyon olun biz sizi Şampiyonlar Ligi’ne götüreceğiz, dava hazır.’ dedim. Başvuru yapıldı, şimdi ek dosya yapılıyor. Buradaki ve İsviçre’deki hukukçularımız takipte. CAS süreci bizim sorumluluğumuzda. Devler Ligi’ne gideceğiz” söylemlerinde bulundu.

"HAKEMLER ARTIK DİKKATLİ OLSUN!"

Nwakaeme’nin sakatlandığı pozisyonla ilgili hakem Cüneyt Çakır’a maç sonu isyan eden Ahmet Ağaoğlu, genel bir çağrıda bulundu: “Bütün takımlar sıkıntılı bir süreçte. 50 gündür hiç idman yapmayan futbolcular, 4 haftalık bir çalışma ile hazır olmaya çalıştı. Özellikle ikili mücadelelerde bir takım sakatlıklar ortaya çıkabiliyor. İskelet kasları sağlam değil. Hakemler daha dikkatli olmalı. Pozisyonun bitmesini beklememeli. Nwakaeme konusunda belki eleştirildim ama kimse kusura bakmasın. Orada 2-3 kez müdahale var. Ben oyuncumdan yararlanamayacağım. Ofsayt için de en başından beri söyledim. Bayrak kaldırmama konusu ciddi sakatlığa sebep verecek diye. Korktuğumuz oldu. Muslera’ya geçmiş olsun. MHK sorumluluk almalı. Hakemler inisiyatif kullanmalı. Bir oyuncunun (Sörloth-Serdar Aziz) aşiline 3 defa tekme atmaya çalışan oyuncuyu hakem uyaracak! Oyuncuların sağlığı hakemin sorumluluğunda”

"OYUNCULARI İÇERİ GÖNDERDİM ÇÜNKÜ..."

Maç bitiminde Fenerbahçe Başkanı Ali Ko’ç ile yaşadığı diyaloğa değinen Başkan Ağaoğlu, oyunculara verdiği talimatı da açıkladı. Trabzonspor’un patronu, “Stada girişimizden çıkışımıza kadar bize çok iyi davrandılar, iyi ev sahipliği yaptılar. Bunun için tekrar teşekkür ediyorum Fenerbahçe Yönetimi’ne... Maç bitiminde Sayın Ali Koç, Semih Özsoy ve oradaki diğer yöneticiler tebrik ettiler. Gerçekten Fenerbahçe için de çok önemli bir maçtı. Doğaldır, gerginlik ve sıkıntılar olabilirdi. Bizim takım, Fenerbahçeli oyuncuların tüneli boşaltmasını bekliyordu. Ama biraz uzadı. Uzayınca da sevinç işi, gerginlik yaratmasın diye içeri girmelerini, soyunma odasında sevinmelerini istedim. Stat o kadar sessiz ki, bağırdığın zaman karşıdan duyuluyor zaten. Bir kazanan gibi kaybeden de var. Onları da anlamak lazım. Zaten ben iç sahada veya deplasmanda yanımda kulüp başkanı varsa asla ayağa zıplamam, sevinç gösterisi yapmam. Yanımdakini düşünüyorum. Ben seviniyorum ama o da üzülüyor” dedi.

"MOTİVASYON İÇİN TAKIMLAYIM"

Örnek başkan gösterilen Ahmet Ağaoğlu için özellikle sosyal medyada, ‘ülkenin en iyi sportif direktörü’ yakıştırmaları da yapılıyor. Bu durumu Başkan’a sorduk. Şöyle cevap verdi: “Benim yaptığım takımla ilgilenmek. Moral-motivasyonu üst düzeyde tutmak. Hocadan malzemeciyle kadar herkese tam destek vermek. Takımın dış olumsuzluklardan etkilenmemesi için çaba sarf etmek. Fazla fonksiyonum yok aslında. Onlarla olmam güç veriyor olabilir. Sadece ben değil, başkan yardımcılarımız, asbaşkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz, personelimiz... Bu çabayı hep birlikte veriyoruz. Mesela UEFA’dan gelen ceza haberi kimseyi olumsuz etkilemedi. Bu, bir ekip çalışmasının eseridir” açıklamalarında bulundu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya