SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Ağaoğlu: Zorlu bir sezon geride kaldı

FUTBOL | 21.08.2020 17:38

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yeni sezona ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ahmet Ağaoğlu: Zorlu bir sezon geride kaldı

Bordo-mavililerin patronu Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor dergisine verdiği röportajda, gösterdikleri çaba ve çalışma azminin kulübe en önemli meyvesini verdiğini söyleyerek; “Trabzonspor, borçlarını yönetebilir bir nizama sokmakla kalmadı aynı zamanda zarardan kara dönen mali bir tablo ile geleceğe yönelik umutları yeniden yeşertti.” dedi.

"ZORLU BİR SEZON GERİDE KALDI"

Ağaoğlu, çok zor ve çetrefilli bir sezonu geride bıraktıklarını söylerken, “Futbol tarihinde belki de daha önce hiç görülmeyen üç devreli lig oynandı. Karantina sonrasına denk gelen devrede hiç beklemediğimiz sürpriz sonuçlar aldık, haksızlıklara uğradık ve nihayetinde büyük taraftarımızın hayalini kurduğu lig şampiyonluğunu onlara armağan edemedik. Kupasız geçen on yılın ardından gelen Ziraat Türkiye Kupası tam da bu sebeple müzemizde ve kalplerimizde farklı bir yere sahip olacaktır.” ifadelerini kullandı.

"TRABZONSPOR KAYBETTİĞİ KİMLİĞİNİ TEKRAR KAZANDI"

Fırtına’nın geçtiğimiz sezonda kendi kimliğini geri kazanma konusunda kararlı adımlar attığını söyleyen Ağaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Sadece saha içinde ortaya konan oyun karakterinden bahsetmiyorum. Sezonun tamamına baktığımızda başarı için kenetlenmiş bir camia, takımına inanan bir taraftar ve şanssızlıklara rağmen iyi futbol peşinde koşan bir oyuncu gurubu gördük. Başarı ancak ve ancak böyle kenetlenmeler sayesinde mümkün kılınabilir. Bir olarak, biz olarak. Bu güzel ortam ben ve yönetim kurulundaki diğer yönetici arkadaşlarım için de çok önemli bir motivasyon kaynağı oldu.” 

"ALTYAPIMIZ TIKIR TIKIR İŞLİYOR"

Son dönemde altyapıdan çok önemli oyuncular çıkartan Trabzonspor Futbol Akademisi’nin başarısını devam ettireceğine inandığını aktaran Ahmet Ağaoğlu, “Bugün altyapımız, futbol okullarımız, Trabzon madeninin en derinlerinden, en kuytu köşelerinden bulup gün ışığına çıkartıyor, işliyor. Onlara şans ve gelecek sunuyor. Kupaya giden zorlu yolda, çeşitli maçlarda bu genç oyuncularımızdan faydalanmayı başardık. O nedenle bu kupa, bizim için çok daha anlamlı. Bir sezonu daha geride bırakırken yarına daha ümitli, daha kararlı ve çok daha güzel bir başlangıç yapacağımıza canı gönülden inanıyorum.” cümlelerini sarf etti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya