SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ahmet Nur Çebi: Beşiktaş, şerefli şampiyonluğa ulaşacaktır!

FUTBOL | 22.04.2021 17:11

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, düzenlediği basın toplantısında siyah-beyazlı takımın hedefleri ve gidişatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Nur Çebi: Beşiktaş, şerefli şampiyonluğa ulaşacaktır!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün Nevzat Demir Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi ve gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi, “Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışından geriye düştüğü algısının yapılasını doğru bulmuyorum. 3 puan öndeyken algılar yapıldı. 6 puan geride olanların şampiyon biz olacağız demelerine tepki vermiyorlar. 6 puan geride olanların şampiyon olma ihtimalleri konuşulurken, avantajımızın görmemezlikten gelinmesini doğru bulmuyorum. Ben arkadaşlarım, yöneticilerim, şerefli şampiyonluklar kovalayan bir ekibiz.” ifadeleri ile şampiyonluk yarışında avantajlı olduklarına dikkat çekti.

Çebi, "Ba, iyi tanıdığım, transferinde emeği olduğum birisi. Onurlu, gururlu, başarılı bir futbolcu. Dünkü olay beni gerçekten şaşırttı. Ne olduğunu bilmiyorum. Bir şey varsa Demba Ba ağzının fermuarını açar ve söyler. Ama ilginç bir durum. Demba Ba varsa bir şey söyler. Yoksa da söylemeli. Camiaları zan altında bırakmamalı.” sözleri ile ise Demba Ba’nın, Mediol Başakşehir ile sözleşmesinin feshedilmesinin ardından yaptığı sosyal medya paylaşımına değindi.

Vincent Aboubakar ile ilgili gündeme gelen tartışmalara dair de konuşan başkan Çebi, "Beni rahatsız eden bir konuydu ama futbolcunun yıpranmaması için konuşmadım. Aboubakar art niyeti olmayan, naif futbolcularımızdan birisi. Kontratını ben yaptım. Camiamım bu konuda bana ne kadar güvendiğini biliyorum. Aboubakar bizim futbolcumuzdur, önümüzdeki sene de bizimle devam edecektir. Kontratta yer alan opsiyon hakkı Beşiktaş'tadır. Beşiktaş, Aboubakar'dan alabileceğinin fazlasını almıştır. Ben oyuncunun hakkının yendiğini gördüğümde müdahale edecek bir başkanım. Aboubakar, Beşiktaş istediği takdirde burada devam edecektir. Aboubakarlı ya da Aboubakarsız da oyuncularımız Beşiktaş'ı şampiyon yapmaya yeterler. Bizde çok hakkı var. Bu konuya nokta koyalım. Futbolcularımızı yıpratmaya yönelik davranışlardan kaçınmalarını rica ediyorum. Tepkimiz kimsenin anlamayacağı kadar sert olur. Herkes haddini bilsin, uzak dursunlar." dedi.

Takımın erken şampiyonluk havasına girmiş olma ihtimali ile ilgili gelen soruya ise Çebi, "Sanmıyorum, öyle bir hava yok. Böyle bir hava olmaması için elimden geleni yaptım. Erken şampiyonluk ilanı yapılmamalı derken 2 haftada yaratılan algıdan dolayı neler söylemeye başladık. Diğer rakiplerimize saygımızdan dolayı imtina ederken, artık ben de söylüyorum. Şampiyon biziz. Futbolcularımın da şampiyon biziz demesi beni mutlu edecektir. Diğer takımların motivasyonu umarım iyi oynadığımızdan kaynaklanıyordur. Az önce bir mesaj vermeye çalıştım. Tüm futbolcuların, birbirlerini emeklerine saygı göstermeleri gerektiğini söyledim. Umuyorum ki küme düşme hattında mücadele eden takımların da diğer rakiplerimizin maçlarında aynı istek ve coşkuyla oynamasını temenni ediyorum.” şeklinde cevap verdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya