SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Koç: Atamız'ın tuttuğu takım değil, hangi takımın Atamız'ın izinde yürüdüğü önemli

FUTBOL | 10.11.2019 13:31

Koç: Atamız'ın tuttuğu takım değil, hangi takımın Atamız'ın izinde yürüdüğü önemli

Fenerbahçe Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde Dolmabahçe Sarayı’nın açıklarında gerçekleştirdiği törenle andı.

Başkan Ali Koç, yöneticiler, sporcular, eğitim kurumları, çalışanlar ve üyeler Kadıköy Eminönü-Karaköy İskelesi’nden kalkan vapurla Atamız'ın hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’na doğru hareket etti.
Anma törenine 750 kişi katılırken saat 9’u 5 geçe siren sesleri eşliğinde Dolmabahçe Sarayı’nda Atamız'a saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’mız hep bir ağızdan söylendi.Törenin ardından duygularını paylaşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç şu ifadeleri kullandı:

'İNŞALLAH BUNDAN SONRA HER YIL YAPARIZ'

“Sevil Hanım (Zeynep Becan) ve kendisinin liderliğindeki üye ilişkilerinde görevli arkadaşlarımız bu güzel fikirle geldi. Hemen kabul ettik biz de. Böyle bir şeyi ilk defa şey yaptık. Bundan sonra inşallah her yıl da yaparız. Bugün bir gemiyle giderken bakarsınız 2-3 gemi ile gideriz. UNIFEB ve 1907 Derneği’nin yaptığı gibi...

2004'te ben 1907 Derneği başkanıyken 150 kişi Anıtkabir’i ziyaret etmiştik. Sayı öyle arttı ki artık 10 değil, 9 Kasım’da yapıyoruz. 5 bin kişi ziyaret etti dün. Onları da tebrik ediyorum, geleneksel hale geldi. Bunu da gelenek haline getirmemizin fayda olduğunu düşünüyorum.

'MİNNETİMİZİ, SEVGİMİZİ, SAYGIMIZI İLETMEYE GELDİK'

Bugün bir aile olarak Dolmabahçe’ye gittik. Atamız'a olan minnetimizi, şükranımızı, saygımızı, sevgimizi iletmek üzere saat 9’u 5 geçe oradaydık. Katılan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayatımızı kolaylaştırdıkları için geminin kaptanına, mürettebatına teşekkür ediyorum.

'FENERBAHÇE ATA'SININ İLKLERİNE HER GÜN SAHİP ÇIKAR'

10 Kasım bugün. 10 Kasım tarihi Türkiye için, her Türk için çok önemli. Atamız Mustafa Kemal Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil; hangi takımın Atatürk’ün yolundan yürüdüğü önemlidir. Fenerbahçe Kulübü Ata'sını her gün yaşar, Ata'sının ilkelerine ve değerlerine her gün sahip çıkar. Bu, Fenerbahne'nin DNA’sının bir parçasıdır, değişmesidir.

'SÖYLEMDE DEĞİL EYLEMLERİMİZDE GÖSTERİYORUZ'

Bize emanet edilen bu vatanda biz de Cumhuriyet değerlerimize sonuna kadar sahip çıkacağımızı her zaman dile getiriyoruz. Sadece söylemde değil eylemlerimizde de bunu gösteriyoruz. Statta, müzemizde, yaşantımızın her yerinde, tüm şubelerde bunu gösteriyoruz. 365 gün boyunca bunu yaşıyoruz, bir günlük yapılan bir şey değil, normalimizi yaşıyoruz.

Çocuklarımızın burada olması ki en sevindiğim konulardan bir tanesi onların da katılım göstermesi bugün. Burada pek çok çocuk var. Benimkiler gelemedi. Okuldaki törene katıldılar o nedenle benim çocuklarım gelemediler. Ancak çocuklarımıza da bu sevgiyi aşılamamız lazım.

'BU 10 KASIM'A BAKTIĞIMDA ÜLKEDE UYANIŞ GÖRÜYORUM'

Bu yıl 10 Kasım’a baktığımda ülkemizde de tekrar bir uyanış olduğunu görüyorum. Son yıllarda ne yazık ki bu ülkeye yakıştıramayacağımız, hoşumuza gitmeyen, olaylara da tanık olduk.

Ama Atamız'a olan saygımızı, sevgimizi, minnetimizi her geçen gün, her geçen yıl daha fazla haykırarak gösteren bir Türkiye’den bahsediyoruz. Bu durum beni fazlasıyla memnun ediyor. Bu 10 Kasım’ı da dolayısıyla bu şekilde geçirmiş olduk. Anma törenine katılım gösteren emeği geçen herkese de çok teşekkür ediyorum.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya