SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Ali Koç’tan Ersun Yanal ve Damien Comolli açıklaması!

FUTBOL | 12.01.2020 18:38

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yaptığı basın toplantısı ile önemli konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Ali Koç’tan Ersun Yanal ve Damien Comolli açıklaması!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yaptığı basın toplantısı ile önemli konular hakkında açıklamalarda bulundu.

“COMOLLI İLE DEVAM EDİYORUZ”

Sarı lacivertli ekibin başkanı Koç, sportif direktör Comolli ile alakalı, "Comolli ile yolumuza devam edicez. Kendisi açıklama yaptı. Bana sorarsanız aslında yanlış bir açıklama. Ama işte sosyal medya diye bir şey var. Bazen insanlar bunun baskısı altında hatalar yapabiliyorlar. Benim yapacağım bir açıklama ile zaten onun endişe ettiği unsurlar giderilebilirdi. Ben özgür ifadeye inanan bir insanım. Bu kadar transfer yapmışız, buraya mı kaldı? Biz çok çabuk karar vermiyoruz. Bazen bu olumlu oluyor bazen olumsuz oluyor. Dolayısıyla biz aceleyle karar vermiyoruz. Bir 'Fenerbahçe geç kaldı' intihabı yaratmaya çalışıyorlar. Şimdi Türkiye'nin iki büyük grubunda bunu pompalayacaklar. Benim duyduğum, lehte karar çıkmış ama bekletmişler. Şimdi 'Fenerbahçe geç kaldı' şeklinde ima yapmaya çalışıyorlar. Böyle giderlerse çok büyük sıkıntı olur. Bizim istediğimiz hakkımız. Başka bir şey istemiyoruz.  Bunun sonu iyi olmaz, ben söyleyeyim size.” ifadelerini kullandı.

“HOCAMIZ DUYGUSAL VE İYİ BİR İNSAN”

Ali Koç, teknik patron Ersun Yanal ve transfer durumlarıyla alakalı, “Sol bek ihtiyacımız var. Hocamız bir şey alacaksanız sol bek alın diyor. Alabilecek durumumuz var ama demin anlattığım nedenlerden dolayı manevra alanımız kısıtlı. Ben kulübün başkanıyken de, sözcüsüyken de hiçbir kulübe  saygısızlığım olmadı. Ama bir süre sonra herkes kendi takımının çıkarlarını korumak istiyor. Sen algı yapacaksın, federasyonu abluka altına alacaksın ve ses çıkarmayacaksın. Bu da bizim kendi değerlerimize saygısızlık olur. Hocamız iyi bir insan. Duygusal bir insan. Çok yüklenildi. Ünal Karaman 3. günde haber oldu. Dolayısıyla orada duygu patlaması yaşadı. Bunda abartılacak hiçbir şey yok. Ne oldu, bizim galibiyetimize bir nebze gölge düştü. Olabilir. Ben de yarın bir gün sizin karşınızda patlayabilirim. Buradaki en sağlıklı şey sosyal medya ile çok fazla yatıp kalkmamaktır.  Damien de bu şekilde bir yerde dayanamadı ve patladı. Ama büyük resme baktığınız zaman böyle şeylere gerek olmadığını görebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

“HARCAMA LİMİTLERİ METODLARINA İTİRAZ ETTİK”

Başkan Ali Koç, takım harcama limitleri ile alakalı olarak, “Takım harcama limitlerinin belirlenme metodlarına itiraz ettik. Faiz giderleri bu hesaplamada sadece futbol operasyonlarını kapsıyor. Yani futbol operasyonlarında kullanılan krediden bahsediyoruz. Ana para hem futbolun hem de derneğin harcadığı kredileri ödemeyi kapsıyor. Yani aynı kredilere ait faiz ve ana para harcamalarının farklı bir şekilde limitle hesaplanması hem hukuki hem finans açısından geçerli olmadığını belirttik. Tahkim kurulu da reddetti. Onları da anlıyorum. Yeniler ve müthiş bir kamuoyu baskısı var. Dolayısıyla bizim reddedilen başvurumuz budur. Harcama limitlerimizin artırılmasıyla ilgili talebimizi ise Sicil Kurulu'na yaptık. Biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu işi doğrudan kurgulamak var iken, ve birkaç sene sonra sonuç vermeyeceği aşikar iken, TFF ve kulüpler de farkındayken, belli konularda marka olmuş bilinen, tanınan insanlar gerek bankalarda, gerek kulüplerde birbirimizin gözünün içine baka baka birkaç sene sonra çökecek sistemi neden getiriyoruz. Bunu başından doğru kurgulama imkanı varken neden 'sonra bakarız' diyoruz.” dedi.

“DEVLETİMİZE TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM”

Başkan Koç sözlerine, “Öncelikle devletimize teşekkür etmek istiyorum. Stopajların 6-7 gün içinde kulüplere iade edilmesi, bunları da bizim gibi amatör harcamaları olan kulüplere vermesi devrim niteliğinde bir hareket. Ama son geldiğimiz noktada futbol çökmüş durumda. Devlet el atmak istedi ve bankalarla yeniden yapılandırma gerçekleştirildi. Niyet tabii ki iyi, fakat sonuç iyi olmuyor. 5 yıllık bir yapılandırma oluşturuluyor. Ana para kulüplerin harcama limitlerini hesaplamada en önemli unsur. 4. yıl yüzde 15 belki tamam ama 5. yıl yüzde 80'in ödenmesinde eksik çıkacağı bugün herkes tarafından biliniyor. Bunu sorunca herkes 'oraya gelince bakarız' diyor. Bunu başından iyi kurgulamak lazım.” şeklinde devam etti.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya