SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Alpaslan Öztürk’e 1 maçtan men!

FUTBOL | 06.04.2021 17:51

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Göztepe forması giyen Alpaslan Öztürk’e, rakip takım oyuncusuna hakareti gerekçesi ile 1 maç ceza verdi.

Alpaslan Öztürk’e 1 maçtan men!

PFDK, Göztepe’nin 27 yaşındaki stoperi Alpaslan Öztürk’e, HES Kablo Kayserispor karşılaşmasındaki hakareti nedeni ile 1 maçtan men cezası verdi. Kurul ayrıca, Beşiktaş Kulübü İletişim ve Medyadan Sorumlu Başkan Danışmanı Erol Kaynar’a da sportmenliğe aykırı açıklamaları sebebiyle 30 bin lira para cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) resmi internet sitesinden, kararlara ilişkin yapılan açıklama ise şu şekilde:

“GÖZTEPE A.Ş. sporcusu ALPARSLAN ÖZTÜRK’ün, 03.04.2021 tarihinde oynanan HES KABLO KAYSERİSPOR-GÖZTEPE A.Ş. Süper Lig müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik hakareti nedeniyle FDT’nin 41/1-a ile 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 6.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

 BEŞİKTAŞ A.Ş. görevlisi EROL KAYNAR’ın, sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından dolayı FDT’nin 38/3-c maddesi uyarınca 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Karar verilmiştir.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya