SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galibiyet Avcı'ya yazar

FUTBOL | 28.10.2019 12:23

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Galibiyet Avcı'ya yazar

Abdullah Avcı her ne kadar böyle maçların 'tamam mı devam mı!' niteliğini taşımadığını söylese de dünkü Galatasaray derbisi Beşiktaş adına böyle bir maçtı. Beşiktaş eğer kaybetseydi bugün konuşulacakları herkes tahmin edecekti.  O nedenle çok değerli bir üç puan aldı siyah-beyazlılar. 

BÖYLE MAÇLAR KÖTÜ GİDEN BÜYÜK TAKIMLAR İÇİN ŞANS

Maç öncesi de söylemiştim böyle maçlar kötü giden büyük takımlar için şanstır. Alınacak bir galibiyet takım, hoca ve camia üzerindeki kara bulutların dağılmasına neden olacaktı. Maç sonrası yaşanan görüntüler de bunun böyle olacağını gösterdi.

Hakikaten Beşiktaş'ın buna ihtiyacı vardı.  Daha da çoğu Abdullah Avcı'nın buna ihtiyacı vardı. Hoca henüz Beşiktaş ta tam olarak rüştünü ispatlamasa da buna ilk adımı attı.

AVCI TAKIMINI TERİM'E GÖRE DAHA İYİ HAZIRLAMIŞ

Yerden yere vurulan Abdullah Avcı'nın özellikle mental anlamda takımını maça Terim'e göre daha iyi hazırladığını gördük. Sahaya çıkan kadroda yerindeydi. Özellikle Umut Nayır tercihi için hocayı kutlamak istiyorum. Güven yeteneksiz bir oyuncu değil ama golcü olan Güven değil Umut.

 

UMUT NAYIR NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖSTERDİ

Burak'ın yokluğun da Umut'un oynaması gerekli. Genç golcü attığı o şık golle ilerde neler yapabileceğini gösterdi. Artık Umut'a daha da çok şans verilmesi gerekli. Yalnız attığı gol için söylemiyorum attığı koşular, hırsı girdiği mücadelelerden de tam not aldı Umut.

ELEŞTİRİLEN SAVUNMADAN ESER YOKTU

Oyunun geneline baktığımızda Beşiktaş inanılmaz mı oynadı ya da rakibini boğdu mu? Hayır. Ama daha çok isteyen, inanan taraf onlar dı. Bunda tabi Galatasaray'in da etkisizliği etkendi.

Beşiktaş'ın her maç eleştirdiğimiz bu sezon hemen hemen her maç kalesinde gol gören savunması dün çok farklı bir görüntüdeydi.

 

'YARIŞTA BEN DE VARIM' DEDİ ANCAK SORUNLAR SÜRÜYOR Özellikle Rebocho müthişti. Düşünülmeyen Roco dahi toparlayıcı rolüne soyunmuştu. Yıllara meydan okuyan Gökhan ile Caner'in olağan dışı mücadelesi takdire şayandı. Önde Atiba- Elneny ikilisi Galatasaray'ın doğru dürüst atağa çıkamamasının mimarlarıydı.

Neticede Beşiktaş henüz erken de olsa yarış için "Ben de varım" dedi. Sorunlar bitti mi kesinlikle hayır. Bunun devamı gelmeli gelmezse bu sadece bir maçlık olur.

 

YÖNETİME DE MORAL OLDU AMA YAPACAK ÇOK İŞLERİ VAR

Saha dışına gelirsek Ahmet Nur Çebi ve ekibi ilk derbi galibiyetini aldı. Bu onlar için de moral kaynağı olacak. Başkan da yeni yaşına mutlu girdi ama kulübün içindeki sıkıntılar duruyor.

Hatta maç sonrası o sevince rağmen yöneticiler bunu dile getirmekten çekinmeyip işlerinin her anlamda zor olduğunu ifade etmişler. İşte böyle gerçekçi yaklaşımlar olursa kulüp bir yerlere gelir. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya