SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Bilim çözemiyor, onlar atıyor

FUTBOL | 04.05.2020 18:18

Dünya futbol tarihinin en iyi penaltıcıları, bilimin çözemediği penaltı fenomenine yaptıkları enfes vuruşlarla çözüm buldular...

1 Alan Shearer: Premier Lig’de kullandığı 67 penaltı vuruşunun 56’sını gole çevirdi ve %83.6 oran yakaladı, Premier Lig tarihinin en fazla penaltı golü atan futbolcusu oldu.

Alan Shearer: Premier Lig’de kullandığı 67 penaltı vuruşunun 56’sını gole çevirdi ve %83.6 oran yakaladı, Premier Lig tarihinin en fazla penaltı golü atan futbolcusu oldu.

2 Alessandro Del Piero: Kariyerinde toplam 77 penaltı golü kaydetti ve 15’ini kaçırdı. Del Piero kaçırdığı 15 penaltının 3’ünü ilk sezonunda, 1997-1998’de isabet ettirememişti.

Alessandro Del Piero: Kariyerinde toplam 77 penaltı golü kaydetti ve 15’ini kaçırdı. Del Piero kaçırdığı 15 penaltının 3’ünü ilk sezonunda, 1997-1998’de isabet ettirememişti.

3 Andrea Pirlo: En iyi Panenka penaltısı atan 10 isimden biri olan Pirlo, vuruşu yaparken soğukkanlı görüntüsüyle hafızalara kazınmıştır. Kaleciler Pirlo’nun vuruşu nasıl kullanacağını bilseler de engellemekte zorlanmışlardı.

Andrea Pirlo: En iyi Panenka penaltısı atan 10 isimden biri olan Pirlo, vuruşu yaparken soğukkanlı görüntüsüyle hafızalara kazınmıştır. Kaleciler Pirlo’nun vuruşu nasıl kullanacağını bilseler de engellemekte zorlanmışlardı.

4 Cristiano Ronaldo: 121 penaltı golüyle bu alanda rekorun sahibi olan Cristiano Ronaldo, sadece 1 Aralık 2019-13 Şubat 2020 tarihleri arasında Juventus formasıyla 6 penaltı golü kaydetti.

Cristiano Ronaldo: 121 penaltı golüyle bu alanda rekorun sahibi olan Cristiano Ronaldo, sadece 1 Aralık 2019-13 Şubat 2020 tarihleri arasında Juventus formasıyla 6 penaltı golü kaydetti.

5 Cuauhtemoc Blanco: Kariyerinde kullandığı 73 penaltı atışının 71’ini gole çevirerek bu alandaki rekoru elinde bulunduran Cuauhtemoc Blanco, en yüksek penaltı oranının sahibi.

Cuauhtemoc Blanco: Kariyerinde kullandığı 73 penaltı atışının 71’ini gole çevirerek bu alandaki rekoru elinde bulunduran Cuauhtemoc Blanco, en yüksek penaltı oranının sahibi.

6 Didier Drogba: Tarihin en iyi penaltıcılarından biri olan Didier Drogba, penaltıların sayısı değil kritik olmasıyla bu unvanı taşır. Drogba, Süper Lig’de 2 penaltı kullanmış ve ikisini de kaçırmıştı.

Didier Drogba: Tarihin en iyi penaltıcılarından biri olan Didier Drogba, penaltıların sayısı değil kritik olmasıyla bu unvanı taşır. Drogba, Süper Lig’de 2 penaltı kullanmış ve ikisini de kaçırmıştı.

7 Francesco Totti: Panenka’nın “En iyi Panenka penaltısını attı” dediği Francesco Totti’nin antrenmanda topuğuyla attığı penaltı golü hala en çok izlenen videolardan biridir.

Francesco Totti: Panenka’nın “En iyi Panenka penaltısını attı” dediği Francesco Totti’nin antrenmanda topuğuyla attığı penaltı golü hala en çok izlenen videolardan biridir.

8 Johan Neeskens:1974 Dünya Kupası Finali’nin henüz ilk dakikasında Batı Almanya kalesine gönderdiği penaltı golüyle finaller tarihinin en erken golünü kaydetmişti.

Johan Neeskens:1974 Dünya Kupası Finali’nin henüz ilk dakikasında Batı Almanya kalesine gönderdiği penaltı golüyle finaller tarihinin en erken golünü kaydetmişti.

9 Lionel Messi: Futbol tarihinin gol rekorlarının büyük bölümünü elinde bulunduran Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin penaltı isabet oranı %75’tir. Cristiano Ronaldo’nun gerisinde kalsa da tarihin en iyi penaltıcılarındandır.

Lionel Messi: Futbol tarihinin gol rekorlarının büyük bölümünü elinde bulunduran Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin penaltı isabet oranı %75’tir. Cristiano Ronaldo’nun gerisinde kalsa da tarihin en iyi penaltıcılarındandır.

10 Sergio Aguero: Premier Lig tarihinin en golcü 8. futbolcusu olan Aguero aynı zamanda İngiltere’nin en fazla hat-trick kaydeden ismi oldu. Aguero 46 penaltı kaydetti.

Sergio Aguero: Premier Lig tarihinin en golcü 8. futbolcusu olan Aguero aynı zamanda İngiltere’nin en fazla hat-trick kaydeden ismi oldu. Aguero 46 penaltı kaydetti.

11 Marco van Basten: Tarihin gördüğü en iyi penaltıcılardan biri olan Hollandalı yıldız Marco van Basten, son penaltı golünü 25 Kasım 1992’de Şampiyonlar Ligi’nde Milan formasıyla Göteburg’a atmıştı.

Marco van Basten: Tarihin gördüğü en iyi penaltıcılardan biri olan Hollandalı yıldız Marco van Basten, son penaltı golünü 25 Kasım 1992’de Şampiyonlar Ligi’nde Milan formasıyla Göteburg’a atmıştı.

12 Mario Gomez: Alman futbolcu Mario Gomez, 2015-2016 sezonunda Beşiktaş formasıyla Kayserispor’a karşı kaçırdığı penaltı sonrasında o kadar üzülmüştü ki bir daha penaltı kullanmak istemediğini açıklamıştı. 2016-2017 sezonunda Wolfsburg formasıyla 3 penaltıyı daha istatistiklerine eklemişti.

Mario Gomez: Alman futbolcu Mario Gomez, 2015-2016 sezonunda Beşiktaş formasıyla Kayserispor’a karşı kaçırdığı penaltı sonrasında o kadar üzülmüştü ki bir daha penaltı kullanmak istemediğini açıklamıştı. 2016-2017 sezonunda Wolfsburg formasıyla 3 penaltıyı daha istatistiklerine eklemişti.

13 Matt Le Tissier: Belki çok fazla penaltı golü atmadı ama gelmiş geçmiş en iyi penaltıyı gole çevirme istatistiği Matt Le Tissier’e ait; 48 penaltıda 47 gol kaydetti.

Matt Le Tissier: Belki çok fazla penaltı golü atmadı ama gelmiş geçmiş en iyi penaltıyı gole çevirme istatistiği Matt Le Tissier’e ait; 48 penaltıda 47 gol kaydetti.

14 Michael Ballack: Almanların en iyi penaltıcılarından biri olan Michael Ballack, kariyerinde 29 penaltı golü attı ve sadece 2 penaltı kaçırdı; biri Almanya formasıyla dostluk maçında Güney Kore’ye, diğeri Bundesliga’da Bayer Leverkusen’e karşı...

Michael Ballack: Almanların en iyi penaltıcılarından biri olan Michael Ballack, kariyerinde 29 penaltı golü attı ve sadece 2 penaltı kaçırdı; biri Almanya formasıyla dostluk maçında Güney Kore’ye, diğeri Bundesliga’da Bayer Leverkusen’e karşı...

15 Rickie Lambert: Futbol tarihinin en iyi penaltıcılarından Ricky Lambert, kariyerinde sadece 3 penaltı kaçırdı, üçü de İngiltere 4. Ligi’ndeydi. Premier Lig’de %100 penaltı isabeti yakalayan tek futbolcu oldu.

Rickie Lambert: Futbol tarihinin en iyi penaltıcılarından Ricky Lambert, kariyerinde sadece 3 penaltı kaçırdı, üçü de İngiltere 4. Ligi’ndeydi. Premier Lig’de %100 penaltı isabeti yakalayan tek futbolcu oldu.

16 Rogerio Ceni: En fazla penaltı golü atan kaleci unvanının sahibi olan Rogerio Ceni, aynı maçta hem penaltı atıp hem de penaltı kurtarmış tek isim olarak adını tarihe yazdı.

Rogerio Ceni: En fazla penaltı golü atan kaleci unvanının sahibi olan Rogerio Ceni, aynı maçta hem penaltı atıp hem de penaltı kurtarmış tek isim olarak adını tarihe yazdı.

17 Steven Gerrard: İngilizlerin en iyi penaltıcılarından Steven Gerrard, sadece 2013-2014 sezonunda 11 penaltı kaydetti, bir penaltıyı kaçırdı. Bu Steven Gerrard’ın kariyer rekoru oldu.

Steven Gerrard: İngilizlerin en iyi penaltıcılarından Steven Gerrard, sadece 2013-2014 sezonunda 11 penaltı kaydetti, bir penaltıyı kaçırdı. Bu Steven Gerrard’ın kariyer rekoru oldu.

18 Zlatan Ibrahimoviç: İsveçli dev yıldız Zlatan Ibrahimoviç, kariyerinde 79 penaltı golü attı ve tarihin en iyilerinden biri oldu. Ibra sadece 11 penaltı kaçırdı.

Zlatan Ibrahimoviç: İsveçli dev yıldız Zlatan Ibrahimoviç, kariyerinde 79 penaltı golü attı ve tarihin en iyilerinden biri oldu. Ibra sadece 11 penaltı kaçırdı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya