SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Bugün maç olsa gidecek miyiz...

FUTBOL | 13.05.2020 19:31

Passo, web sitesi ve mobil uygulama üzerinden 15 bin kişiye sordu, katılımcıların yaklaşık 3'te 1'i koşa koşa gideceğini söyledi.

Bugün maç olsa gidecek miyiz...

Bu hafta sonu takımınızın maçı olsa ve seyircili oynansa, stada gider misiniz?

Yaklaşık olarak 2 aydan uzun bir süreyi evlerimizde geçiriyoruz, herkes birbirine “Evde kal” diyor, markete giderken maskemizi eldivenimizi takıyoruz, kasa sırasında biri biraz fazla yaklaşsa iki adım geri çekiliyoruz, toplu taşımayı nasıl kullanacağımızı kara kara düşünüyoruz.

Ama %32’miz şu an maç olsa “koşa koşa gidecek”.

Passo web sitesi ve mobil uygulama üzerinden yapılan ve 15 bine yakın kişinin katıldığı bir anket, koronavirüs tehlikesine rağmen statlardan uzak kalamayacağımızı ortaya koyuyor.

Passo’nun anketi, futbola olan düşkünlüğümüzü de gün yüzüne çıkardı. %92’si erkek, %8’i kadın katılımcılar için futbol uzak ara önde çıktı.

Tribünde ve salonda yer almayı özlediği favori spor etkinliği hangisi olduğu sorusuna katılımcıların %94’ü futbol cevabı verdi. %4 basketbol, %1 voleybol ve %1 ise diğer spor etkinliklerini özledi.

Şu an desteklediği futbol takımının bir maçı olsa katılımcıların %32’si "koşa koşa giderim” cevabı verdi.

Katılımcıların %22’si 3 ay sonra kendisini daha güvende hissedip karşılaşmalara gidecek, %7’si 6 ay sonra daha güvende hissedecek. Tedavi bulunana kadar karşılaşmalara gitmeyeceğini söyleyen kişilerin oranı ise %32 oldu.

Burada ilginç bir veri daha karşımıza çıkıyor: Kapalı spor salonlarındaki spor etkinlikleri sorulduğunda “koşa koşa giderim” diyenlerin oranı %14’e düşüyor, bu statların açık hava kabul edildiği ve riskin daha düşük algılandığı anlamına geliyor olabilir.

Bir başka önemli soru ise spor karşılaşmalarının seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynanması hakkındaydı. Cevaplarda %47 ile “Seyircili” öne çıkıyor. %31 “Kapasite kısıtlanarak seyircili” şıkkını işaretledi ve geriye kalan %22 maçların seyircisiz oynanması gerektiğini düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya