SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Burak Elmas'tan menajerlere prim yok!

FUTBOL | 16.08.2021 10:22

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, yapılan transferlerde menajerlere ödenecek komisyonda üst sınır belirledi.

Burak Elmas'tan menajerlere prim yok!

Galatasaray Kulübü'nün yeni başkanı Burak Elmas; transfer ve tescil döneminde radikal bir karara imza attı. Elmas, Mustafa Cengiz dönemindeki yapılan menajer harcamalarının tam tersine bir tavır takınma kararı aldı. İşte Galatasaray'da menajerlere ödenecek komisyon ücretleri...

ÜST SINIR BELİRLENDİ

Mustafa Cengiz döneminde menajerlere yüzde 80-90 oranında komisyon veren Galatasaray, Elmas yönetiminde yüzde 10’u üst sınır olarak belirledi. Yeni transferlerde bu konuda titiz davranan sarı-kırmızılılar, bu şekilde hareket etti.

YÜZDE 10 LİMİTİ

Galatasaray’da Mustafa Cengiz döneminde büyük tartışmalara neden olan menajer komisyonlarına çekidüzen geldi, Burak Elmas yönetimi bu konuda radikal bir karara imza attı. Cim-Bom’da artık menajerlik komisyon ücreti yüzde 10 ile sınırlı olacak.

CENGİZ DÖNEMİ TETİKLEDİ

Elmas’ın menajerlere ödenen komisyonlarla ilgili hassas davranmasının arkasında, Mustafa Cengiz döneminde menajerlere ödenen ve büyük tepki toplayan yüksek komisyonlar etkili oldu. Sarı-kırmızılılarda bunlarla ilgili birçok örneğin bulunması, yeni yönetimi bu konuda tedbir almaya yöneltti.

ONYEKURU & OMAR

Örneğin geçen sezon devre arasında transfer olan Onyekuru’ya 6 ay için 650 bin euro ödenirken, menajerine ise 475 bin euro verildi. Galatasaray yine geçen sezon transfer ettiği Omar Elabdellaoui’nin menajerine ise 2 milyon 175 bin euro verecek. Omar’ın 3 sene sonunda alacağı rakam ise toplamda 4 milyon 50 bin euro. (Milliyet/Nevzat Dindar)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya