SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Kazanması gereken kazandı'

FUTBOL | 28.10.2019 10:54

'Kazanması gereken kazandı'

Beşiktaş, Galatasaray'ı Umut Nayir'in golüyle devirdi.

Cem Dizdar, köşesinde; 'Daha çok ihtiyacı olan kazandı!' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Abdullah Avcı ve Beşiktaş açısından fena bir karşılaşma olmadığını belirten Dizdar'a göre, Galatasaray kadrosu bundan çok daha iyisini vaat ediyor.

İstatistiklerin sarı-kırmızılıları, büyük tehlikelerin de siyah-beyazlıları gösterdiği bir ilk 45 dakika oynandı... İsabetli şutların tamamı Beşiktaş'ın, köşe vuruşlarının da...

Beklenenin üzerinde bir Beşiktaş bulmasına rağmen sarı-kırmızılılar, sakinliğini koruyup golü aramayı bırakmadı... Ancak bu kadro bunu mu oynamalıydı?

Mariano, Babel, Diaby, Elneny ve birçok oyuncu için yok hükmünde oynanan karşılaşma, bu isimler açısından önemliydi. Bir de geçtiğimiz sene, oynanan final niteliğindeki karşılaşma düşünüldüğünde...

Abdullah Avcı ve Beşiktaş açısından istediğini alma konusunda daha öncekiler düşünüldüğünde fena bir karşılaşma olmadı. Arası sıra aleyhlerinde uzasa bile ayakta kaldılar ve kazanmaları gereken maçı kazandılar.

Mücadele boyunca sakin görünen Galatasaray için son bölüm hariç; gamsızlık, vurdumduymazlıkla da açıklanabilir mi, bilemiyorum! Kadro bundan çok daha iyisini vaat ediyor.


GECENİN SORUSU

Verimlilikte; Burak Yılmaz tartışmasız daha üsttedir. Ancak... Derbide; rakip defansın her üyesini sonuna kadar zorlayan ve onları öne çıkma konusunda tehdit eden Umut Nayir’in efor seviyesine ulaşabilir miydi?

MAÇIN STARI

Umut Nayir, maç boyu koştu, didindi, aradı, durdu... Ve uçarak kafayı vurdu. İlki o. Arından Galatasaray için önce ve çoğu zaman olduğu gibi Muslera ile rakibi Karius..

MAÇIN OLAYI

Gökhan Gönül, sahada var mıydı bilinmez ama oyundan çıkarken tribünlere 'Haydii' yapışı önemliydi!.. Bir de 85'te; doğru kurgulanmış hücumun Caner'in 'nafile ortası'yla rakip hücuma dönüşmesi... Diğerleri vakayı adliyeden!...

KISA MESAJ

Beşiktaş'ın yönetim ve borçlar içindeki durumu malum... Ancak sahaya 11 yabancıyla çıkan, şimdiye kadar da sadece 3 maç kazanan Galatasaray için durum en az rakibi kadar vahim!..

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya