SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Doktor Kerem Ülkü: N’Sakala’nın genel durumu gayet iyi!

FUTBOL | 25.08.2021 20:25

Beşiktaş Sağlık Kurulu Koordinatörü Kerem Ülkü, N’Sakala’nın genel sağlık durumunun iyi olduğunu fakat tedbir amaçlı gözlemlerin devam edeceğini açıkladı.

Doktor Kerem Ülkü: N’Sakala’nın genel durumu gayet iyi!

Beşiktaş’ın sağlık kurulu koordinatörü Tekin Kerem Ülkü, Spor Toto Süper Lig'in 2'nci haftasında oynanan Gaziantep FK maçında fenalaşması sonucunda hastaneye kaldırılan Fabrice N'Sakala'nın sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarına konuşan Ülkü, "Cumartesi günü oynanan müsabaka sırasında N'Sakala'yı ani bilinç kaybı nedeniyle Gaziantep'teki hastanede takip ve müşahede altına almıştık. Oyuncumuz pazartesi günü sponsor hastanemize transfer edildi. Ani bilinç kaybı durumunun altında yatan sebepleri araştırmak için yetkin hocalardan oluşan bir kurul oluşturduk." dedi.

"N'SAKALA'NIN GENEL SAĞLIK DURUMU GAYET İYİ"

Oyuncuyla ilgili kardiyoloji, nöroloji ve göğüs hastalıkları uzmanlarının yer aldığı kurulda çeşitli incelemelerin yapıldığını dile getiren Ülkü; "Detaylı analizlerin ardından oyuncunun kardijyolojik ve nörolojik siteminde yapısal bir problem olmadığını, kalbin ya da beynin fonksinoyel çalışmalarını etkileyecek sorun olmadığını gördük. Oyuncunun yaşadığı ani bilinç kaybı sürecinin; herkesin, her sporcunun risk altında olduğu, zaman zaman yaşayabileceği fizyolojik süreçler nedeniyle gerçekleştiğine kanaat getirdik. Dolayısıyla oyuncumuzu da dün hastaneden taburcu ettik. Taburculuk sonrasında yakın takip, destekleyici tedavi ve istirahat tedavilerini uyguluyoruz. Genel sağlık durumu gayet iyi. N'Sakala'ya bıraksak bir an önce antrenmana çıkmak isteyecek kadar istekli. Tedbir amaçlı olarak gözlemlerimiz devam edecek. Milli takım arasını da kullanarak yavaş yavaş sahaya adaptasyon çalışmalarına sokarak antrenmanlara döndürmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

N'Sakala'nın rahatsızlığının, ailesinde yaşanan bir problemin sebep olabileceği bir sorun olmadığını da kaydeden Ülkü; oyuncunun kariyerinin bitmesiyle ilgili bir durumun ise olmadığını belirtti.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya