SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fransız gazeteciler Fransa-Türkiye maçını yorumladı!

Fransız gazeteciler Fransa-Türkiye maçını yorumladı!

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde Fransa ve Türkiye karşı karşıya geliyor. İki ekip için de önemli olan bu karşılaşma öncesi Fransız gazeteciler maç hakkında görüşlerini belirttiler. 

BALBIR: İZLANDA’YI YENMEK MORAL AÇISINDAN İYİ OLDU

Fransız gazeteci Denis Balbir, Fransa’nın çok formda olduğunu ve son maçta İzlanda karşısında alınan galibiyetin takıma moral verdiğini söyledi ve onların sahasında kazanmanın kolay olmadığını ekledi. İzlanda’nın takım halinde çok iyi hareket ettiğine değinen Balbir, komplike futbol oynadığını da belirtti. Fransa’nın deplasmanda 1-0 kazanması sonra İzlanda evinde yıllar sonra kaybetmişti.

‘KALİTELİ OYUNCULARA SAHİP İKİ TAKIM, MAÇ GÜZEL GEÇECEK’

A milli takımımız hakkında da konuşan Balbir, Türkiye’nin keyfinin yerinde olduğunu aktardı. Ayrıca grupta sadece 2 gol yediğimizi belirten Fransız Gazeteci, kaliteli oyunculara sahip olduğumuzu düşündüğünü aktardı ve maçın güzel geçeceğini düşündüğünü ifade etti. Maçı Fransa’nın kazanacağını söyleyen Balbir, Fransa’nın zorlansa da kazanacağı yönünde görüş belirtti.

‘FUTBOL SİYASETLE KARIŞTIRILMAMALI

Arnavutluk maçında atılan gol sonrası oyuncuların asker selamı vermesi ile ilgili de görüşlerini belirten Denis Balbir, takımdaki oyuncular taraftarı o şekilde selamlamaktan keyif alıyorsa buna saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi. Maçın farklı bir atmosferde oynanacağını düşünen Balbir, yine de futbol ile siyasetin birbirine karıştırılmaması gerektiğini belirtti.

‘İKİ TAKIMDA SAHAYA GALİBİYET İÇİN ÇIKAR’

Bir başka gazeteci Samuel Ollivier de maç hakkında yorumlar yaptı. Maçın ilginç olacağını belirterek sözlerine başlayan Fransız gazeteci, ilk maçta Fransa’nın çok kötü olduğunu ve formda olmadığını bu yüzden de maçı kaybettiğini açıkladı. Fransız Milli Takımı’nın Türkiye’ye karşı kaybedilen maçın rövanşını seyircisi önünde almak istediğine değinen Ollivier, hiçbir takımın sahaya beraberlik için çıkma durumu olmayacağını her iki tarafında kazanmak için sahada yer alacağını düşündüğünü ifade etti.

‘FUTBOLCULARIN BU TÜR HAREKETLERİ YADIRGANMAMALI’

Kylian Mbappe ve Hernandez'in sakat olduğunu ancak Fransa'nın elinde birçok önemli futbolcu bulunduğuna ve bunun sorun olmadığına değinen Ollivier, asker selamı ile ilgili de konuştu. Futbolcuların bu hareketinin yadırganmaması gerektiğini ama yine de futbolla siyasetin karıştırılmaması gerektiğini düşündüğünü belirterek sözlerini noktaladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya