SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Jürgen Klopp: Bizim duruşumuz zaten belli

FUTBOL | 06.06.2020 17:01

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, George Floyd için idmanda diz çöken futbolcularıyla gurur duyduğunu belirterek; duruşlarının belli olduğunu söyledi.

Jürgen Klopp: Bizim duruşumuz zaten belli

Liverpool’un Alman teknik adamı Jürgen Klopp, antrenmanda polis tarafından işkenceyle öldürülen Amerikalı vatandaş George Floyd’u anan futbolcularından gurur duyduğunu ifade etti.

İngiliz ekibinin yıldızları, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen antrenmandan sonra Black Lives Matter (Siyahların Hayatı Önemlidir) akımına katılmış ve bu harekete destek göstermişti.

“DİZ ÇÖKTÜKLERİ ZAMAN ÇOK GURURLANDIM”

SKY Sports’a bu poz hakkında açıklamalarda bulunan Alman teknik adam, “Bu akıma katılmak bizim için çok önemliydi. Takımıma baktığınız zaman; Afrika’dan, İngiltere’den bu hareketle ilişiği bulunan oyuncular var. Bizim duruşumuz zaten belli.

İlk başta futbolcularımıza mesaj göndermeyi düşünmedik bile. Daha sonra futbolcular biraz sarsıldı ve harekete katılma eylemi gösterdi. Futbolcularımla hep gurur duyardım ama bu hareket daha da olağanüstü bir olaydı. Diz çöktükleri zaman çok gururlandım, önemli bir mesaj verdik” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya