SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mbaye Diagne, kulübünü FIFA’ya şikâyet etmeye hazırlanıyor

FUTBOL | 10.02.2020 16:30

Yaptığı hareketler ve vermiş olduğu demeçlerle sık sık gündem olan Mbaye Diagne, şimdi de kulübünü FIFA’ya şikâyet etmeye hazırlanıyor.

Mbaye Diagne, kulübünü FIFA’ya şikâyet etmeye hazırlanıyor

Yaptığı hareketler ve vermiş olduğu demeçlerle sık sık gündem olan Mbaye Diagne, şimdi de kulübünü FIFA’ya şikâyet etmeye hazırlanıyor. Galatasaray’daki kötü formu ve skandal haberleriyle gündemi oyalayan Senegalli futbolcu, bu sebepler gerekçe gösterilerek Sarı kırmızılılar tarafından sezon başında Belçika Ligi ekiplerinden Club Brugge’a kiralandı. Kiralandığı kulüpte de istenilmeyen adam olan Diagne, ara transfer döneminde de başka bir takıma kiralanmak isteyince kılıçları yönetime çekti. Yönetime karşı taraf alan Senegalli oyuncu, devre arasında hiçbir takımla anlaşmadı ve kulüpte kaldı. Galatasaray Kulübünün de olayları yakinen takip etmesiyle Diagne-Brugge mevzusu iyice arap saçına döndü.

GALATASARAY: BRUGGE’U ŞİKÂYET ET

Gelişen olaylar sonucunda Galatasaray’dan tavsiyeler aldığı iddia edilen Diagne’nin, Sarı kırmızılı yönetimden, ‘Club Brugge’ü FIFA’ya şikâyet et’ direktifi aldığı söyleniyor. Afriquesports kaynaklı habere göre Mbaye Diagne, çözümü FIFA’ya taşımakta kararlı.

DIAGNE’NIN 2 İSTEĞİ VAR

Haberin detaylarına göre Mbaye Diagne’nin FIFA’dan 2 isteği bulunuyor. Teknik direktör Philippe Clement tarafından kadro dışı bırakılan Senegalli oyuncu, ilk ve en önemli isteği kadroya tekrar dahil olmak. Diagne’nin ikinci isteği iste yıl sonuna kadar tüm alacaklarının zamanında ödenmesi. Forma bulamadığı için de piyasa değerinin düştüğünü düşünen Senegalli futbolcu, FIFA’ya bu şikâyetlerle başvuruda bulunacak.

FIFA’DAN CEVAP ALAMAZSA CAS’A GİDECEK

Haberde yer alan diğer bir detay ise, Diagne’nin FIFA’dan yanıt alamaması durumunda davayı CAS’a taşıması ve şikâyetini burada devam ettireceği belirtildi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya