SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Milan hoca arıyor

FUTBOL | 30.09.2019 12:41

Milan hoca arıyor

Milan'da teknik direktör arayışı başladı.

İtalya Serie A'da 16. sıraya gerileyen, 6 haftada sadece 6 puan toplayabilen Milan'da teknik direktör Marco Giampaolo'nun gönderilmesi bekleniyor.

Milano'nun güçlü ekibi, son yıllarda yaşadığı performans sıkıntılarına çözüm bulabilemek için geçtiğimiz yaz döneminde bazı revizyonlara gitmişti. Efsane futbolcusu Paolo Maldini ve Zvonomir Boban'ı kulüpte yönetimde görevlendirmiş ve Avrupa kupalarından men cezası talebi kabul edilmişti. Teknik direktörlük görevine getirilen Marco Giampaolo ile sezona başlamış ancak beklentilerin çok altında kalan performans ile kriz yeniden başlamıştı.

1938-1939 sezonundan bu yana en kötü başlangıcını yapan Milan, üst üste Inter, Torino ve son olarak Fiorentina'ya mağlup oldu ve teknik direktör değişikliği söylentileri başladı.

İtalyan medyasında, olası bir Genoa mağlubiyeti durumunda Giampaolo'nun görevine son verileceği, yerine Rudi Garcia ve Caludio Ranieri seçeneklerinden düşünüldüğü haberleri yer alıyor.

Radio Uno'ya konuşan Ranieri, iddiaları yalanlamazken, "Öncelikle Giampaolo'nun tüm yetkinliğini göstermesini bekliyorum, umarım Milan için en doğru çözüm bulunur, benim içinse önemli olan doğru projenin içinde yer alabilmek" ifadelerini kullandı.

Ukrayna milli takımını çalıştıran Andriy Shevchenko'nun da Milan teknik direktörlüğü için adı geçiyor.

Bazı kaynaklara göreysem Milan'ın yeni hocası Arsene Wenger olabilir... Fransız teknik adamın Milan'ın CEO'su Ivan Gazidis'le kuvvetli ilişkileri olduğu belirtiliyor. 

 

Milan hoca arıyor

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya