SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Mustafa Cengiz: Tarihten uzaklar, beni ikna edemezler!

FUTBOL | 07.04.2021 16:13

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün Kemerburgaz Tesisleri’nin açılışında konuştu ve gündemdeki konulara ilişkin açıklamalar yaptı.

Mustafa Cengiz: Tarihten uzaklar, beni ikna edemezler!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz Tesisleri’nin açılışında konuştu ve gerek Kulüpler Birliği’nden istifası, gerekse 1959 öncesi şampiyonluklar tartışmalarına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Mustafa Cengiz, “Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Kazandılar, 2 gün sustular" ve ben ikna mı edeceğim Ali Bey'i. Ali Bey benim konuşmamla olacaksa ikna her gün konuşurum. Biz düşman değiliz. Beni ikna edebilir mi? Bir tane tarihçi çıkardılar mı? Kendi yazdıkları metne deklare ettiler mi? Ben anlamıyorum. Beni ikna edemez. Korkarım, 1 şampiyonlukları eksilir." sözleri ile Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a ve sarı-lacivertli kulüp yöneticilerinin 1959 öncesi şampiyonluklar ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Cengiz, “Devamlı diyorlar ki, 'sen bize hırsız dedin'.. Ben de baktım nerede dedim diye. Ben size hırsız demedim. Akıl yaşta değil baştadır. Ama belli bir eğitim de ister. Bu sırf aileyle olmaz. Yani sen bilmiyorsan google'a bakacaksın. Bak öğren. Ben bunu anlamıyorum. Eğitimi nerede alırsan al, insan önce kendini yetiştirmeli. Sevgili Fenerbahçe camiasından özür dilerim. O camia, Beşiktaş hepsi benim için çok değerlidir ve hepsi yakın arkadaşımdır. Ama yönetimleri maalesef doğru gitmiyor.” ifadelerini kullanarak Fenerbahçeli yöneticiler ile aralarında tartışma konusu olan diyalogları değerlendirdi.

Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu’ndan istifa etmesi ile ilgili de konuşan Cengiz, kararının gerekçelerini şu ifadelerle açıkladı: “Onaylamadığım ve onaylamayacağım kararlar alındı. Kararlar bazı takımların lehine alınıyor. 21 kulübün ittifak ettiği kararlar alınmalı, adı birlik ama birlik yok.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya