SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Premier Lig takımlarının, Avrupa Süper Ligi cezaları açıklandı!

FUTBOL | 09.06.2021 19:03

Premier Lig Yönetimi, Avrupa Süper Ligi’ne katılma kararı alan ve daha sonra organizasyondan çekildiğini açıklayan 6 kulübe toplam 22 milyon Sterlin ceza verdi.

Premier Lig takımlarının, Avrupa Süper Ligi cezaları açıklandı!

İngiltere Premier Lig Yönetimi, Avrupa Süper Ligi adı altında kurulması planlanan organizasyon için imza veren ancak daha sonra çekildiklerini açıklayan 6 Premier Lig kulübüne (Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester City ve Tottenham) toplam 22 milyon Sterlin’lik para cezası verildiğini açıkladı.

Premier Lig'in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Avrupa Süper Ligi'ni oluşturma girişimi içerisinde yer alan 6 kulübün, bugün bir kez daha eylemlerinin bir hata olduğunu kabul ettiği belirtildi. Ayrıca bu kulüplerin, Premier Lig'e ve İngiliz futbolunun geleceğine olan bağlılıklarını yeniden teyit ettiği de vurgulandı. Öte yandan, kulüplerin bir kez daha taraftarlarından ve diğer takımlardan özür dilediği ifade edildi.

Buna göre 6 kulüp, futbolun geleceğine yatırım yapılmak için kullanılacak olan toplam 22 milyon Sterlin’lik bir cezayı ödemeyi kabul etti. Eğer kulüpler, gelecekte benzer bir eylem içerisinde yer alırsa; 30 puan silme ve kulüp başına 25 milyon Sterlin değerinde ek ceza ödeme cezasına çarptırılacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya