SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Romelu Lukaku'dan yaşadığı ırkçı saldırılara sitem...

FUTBOL | 23.12.2019 20:07

Romelu Lukaku'dan yaşadığı ırkçı saldırılara sitem...

Inter’in sezon başında kadrosuna kattığı yıldız oyuncu Romelu Lukaku, New York Times’a bir röportaj verdi. Inter’e transfer sürecinden Cristiano Ronaldo’ya, ırkçılıktan kariyer planlamasına kadar birçok konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

IRKÇILIĞA KARŞI KABUK OLUŞTURDUM

Cagliari’ye karşı oynadığımız maçtaki gibi maruz kaldığım ırkçılık olaylarında birçok kez bulundum. Kendime bir kabuk oluşturuyorum. Öfkemi de sahada atıyorum. Genelde bu tip durumlarda “Maçı kazan ve evine git” diyorum kendime. Black Friday ve üç maymun kampanyası için yeterince konuşmadığımı biliyorum. Kafamdan bir şey geçerse kalkar ve konuşurum. Sorun yok.

İtalya’da ve Avrupa’da ırkçılık yükseliyor. Kıtadaki yükselen milliyetçi dalgalanma göz önüne alındığında bu tarz olayların meydana gelme olasılığı endişe vericidir.

İTALYAN KULÜPLERİ DE BİR ŞEY YAPMADIKLARINI KABUL ETTİ

Durum o kadar rahatsızlık yarattı ki, İtalyan ligindeki takımlar harekete geçti. Kasım ayında 20 takımın tamamı da futboldaki ırkçılık için yeterli bir şey yapmadıklarını kabul eden ve ülkenin yetkililerine ciddi değişim zamanı geldiğini belirten bir açıklama yaptı.

POGBA VE BEN SORUMLU TUTULDUK

Ben ve Pogba, Manchester United’ın çöküşünden sorumlu tutulduk… Geçen yaz Avustralya’daki kampta ona takımdan ayrılmak istediğimi söylemiştim.

INTER’E GİTMEDEN ÖNCE RONALDO İLE KONUŞTUM

Inter’e gelmeden önce Cristiano Ronaldo ile konuştum. Ronaldo bana dedi ki: Serie A dünyanın en savunmacı ligidir. Nereye giderse gitsin gol attığını söyledi ancak en çok zorlandığı lig olarak İtalya’yı söyledi. Ronaldo bile böyle düşünüyorsa, gerçekten zor olmalı dedim.

MARTINEZ İLE HARİKA ANLAŞIYORUZ

Lautaro Martinez ile hızlı ve sezgisel bir iletişim sağladık, kısa sürede… Fakat yine de Ronaldo’nun söylediklerine hak veriyorum.

Geçtiğimiz mart ayında her şeye yeniden başlamak istedim. İtibarımı yeniden inşa etmeye karar verdim. Kendi kendime “Premier Lig iyiydi ama ayrılmak zorundayım” dedim. İtalyanca’yı öğrenmem 2 yada 3 hafta sürdü, takımda kimse benimle İngilizce konuşmuyor.

 Kendimi hayata karşı “Güçlü olmaya devam etmelisin. Savaşmaya devam etmelisin. Lukaku ayağa kalkar ve konuşur” diye motive ediyorum.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya