SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Salih Uçan: Keşke gitseydim...

FUTBOL | 05.11.2020 10:41

Salih Uçan'dan samimi açıklamalar. Aytemiz Alanyaspor ile performansını yükselten Uçan, Avrupa'da yaşadıklarını anlattı.

Salih Uçan: Keşke gitseydim...

Aytemiz Alanyaspor’da gösterdiği performansla eskiye dönüş sinyali veren Salih Uçan, çok önemli açıklamalarda bulundu. Çağdaş Atan’dan Roma’da yaşadığı pişmanlıklara kadar samimi ifadelerle kendini açıklayan Uçan, “Keşke Sampdoria’ya gitseydim” dedi.

“Avrupa’da oynamış olmaktan mutluyum”

Avrupa’da futbol oynamış olmaktan dolayı çok mutluyum. Bana inanılmaz bir tecrübe kattı. Birçok hoca ile çalışma fırsatı yakaladım. Hepsinin antrenman ve futbol anlayışı bilgisinden yararlandım ve bir şeyler öğrendim. Futbola ve hayata karşı bakışım değişti. Orada bireysellik durumu var. Her işin kuralları var. Ve tüm bunları kendin yapmak zorundasın. En başlarda biraz zorlansam da daha sonra bu duruma adapte oldum. Bu da insanın kendini daha güçlü hissetmesini sağlıyor. Ben tam anlamıyla orada bir birey olmayı ve kendi ayaklarım üzerinde durmayı öğrendim

“Keşke Sampdoria’ya gitseydim”

Kariyerimde yaşadığım en büyük pişmanlığım Roma’ya transferimin ikinci yılında kiralık olarak gitmemek. Sampdoria beni çok istemişti, oraya giderek düzenli oynama şansı yakalayabilirdim. O dönem Roma’nın orta sahasında çok iyi isimlerin olduğu, alternatifli bir kadrosu vardı. Paredes kiralık olarak gitmeyi tercih etti, bu karar onun için çok hayırlı oldu. Ben de kiralık olarak beni isteyen ve daha fazla süre bulacağım bir takıma gitseydim her şey daha farklı olabilirdi.

“Çağdaş Hoca futbolla yatıp kalkıyor”

Çağdaş hoca enerjik, motivasyonu çok yüksek ve genç bir teknik adam. Gerçekten futbolla yatıp futbolla kalkıyor. Yaptığı işe inanılmaz inanıyor. Rakibi çok iyi analiz ediyor. Ofansif oyunu çok seviyor. Tüm oyuncu grubuyla birebir iletişim kuruyor. Ve bu da bizi doğal olarak etkiliyor. Ben kendisinin çok başarılı olacağını ve daha büyük takımları çalıştırma fırsatı yakalayacağını düşünüyorum. (Fanatik)

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya