SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Samet Aybaba: 3 yerli oyuncu kuralından en çok etkilenen biziz!

FUTBOL | 02.07.2021 18:21

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekibi Adana Demirspor’un teknik direktörü Samet Aybaba, yabancı oyuncu sınırlaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Samet Aybaba: 3 yerli oyuncu kuralından en çok etkilenen biziz!

Adana Demirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, takımının yeni sezon hazırlıkları kapsamında kamp yaptığı Bolu’da açıklamalarda bulundu.

Samet Aybaba, TFF'nin yabancı oyuncu kuralı hakkındaki yeni kararı ile ilgili görüşlerini şöyle ifade etti:

"3 yerli oyuncu kararı var mesela. En çok etkilenen biziz. 6 oyuncu bulmak zorundayız, 3'ünü oynatıyoruz. Yerli oyuncu çıkardığımızda tekrar yerine yerli oyuncu sokmak zorundayız. Bunlar hep sisteme bağlansın istiyoruz. Bazı zorluklar var. Tercih edilecek oyuncu tiplerini bulamıyoruz. Bulduğumuz oyuncularla ilgili ileriye dönük ne yapabiliriz, ne yapamayız düşünüyoruz. Bunlar biraz bizi yoruyor. Türk oyuncuların sayısını artırarak yabancı sayısının aşağı inmesini biz de istiyoruz. Çok yetenekli oyuncularımız var. Transferimizde bu kararlar çok belirleyici oldu. Geçen sene 11 yabancı oyuncuyla sahaya çıkan takımlar bu hale getirdi diye düşünüyorum. Bu kararı almalarının arkasında yatan gerçek de bu. 11 yabancıyla oynanan bir oyun da 'Türk futbolu' adını taşıyamaz diye düşünüyorum."

“İLK 7 HAFTAYI BİR GÖRELİM”

Yeni sezona hazırlık çalışmalarıyla ilgili de konuşan Aybaba, "Sezona iyi bir başlangıç olacak bizim için. Lig nasıl olacak dersek, ilk 7 haftayı bir görelim. Bir başlasın, o zaman göreceğiz. Yeni sezon hazırlığı için 2 etap burada kalacağız.” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya