SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Serdar Ali Çelikler'den Zekeriya Alp'e sorular...

FUTBOL | 04.12.2019 11:38

Serdar Ali Çelikler'den Zekeriya Alp'e sorular...

Serdar Ali Çelikler, köşesinde; 'Zekeriye Alp bu soruları yanıtlamalı' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Geçmişte de Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yapan Zekeriya Alp, bence başarısız değilken istifa ettirilmişti. Ahmet Çakar, bir programda; Zekeriya Alp'e 'Bana rağmen o koltukta oturamazsın' demişti.

Ardından dönemin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in kankası ve iş ortağı İbrahim Kızıl; 'Hakemler iyi ama bence MHK Başkanı değişmeli' diye sinyali çakmıştı. Alp de görevinden istifa etmişti. Sonra Kuddusi Müftüoğlu geldi. Berbat ötesi hakem topluluğu onu da yedi.

Geçmişte; kötü bir hakem olup ondan da kötü bir MHK Başkanlığı yapan analog Yusuf Namoğlu zamanında dijital VAR sistemine geçildi. Sonra Mustafa Çulcu - Sabri Çelik yönetimi ile lig bitti. Nihat Özdemir ile Zekeriya Alp geri döndü. Bu sefer Oğuz Sarvan - Ünsal Çimen ile... Bu troyka MHK'yı yönettiğini iddia ediyor. Bence bir takım operasyonel güçlerin etkisindeler.

'Pek dürüst', 'Çok saygın' Zekeriya Alp'in bu sorulara içtenlikle yanıt vermesini bekliyorum:

• Bülent Yıldırım'ın hakemliğini kim bitirdi? Size soranlara diyorsunuz ki; "12 kez VAR'a gidip 11'inde karar değiştirmiş. Karşılaşmaları; VAR'a yönettirmiş..." Bu laf cepte kalsın.

• Suat Aslanboğa'nın klasmanını kim düşürdü?

• Özgür Yankaya hangi karşılaşmadan bu yana maçlara atanamıyor?

• Fırat Aydınus'un hakemlik kariyerinin bitirilmesini hangi kulüp istedi? Siz; 'Zaten yıl sonu bırakacak' diye 'gaz alma' operasyonu yaptın mı?

Bu soruların yanıtları aslında çok basit. Şimdi zor sorular geliyor...

• Fenerbahçe'nin galip ayrıldığı 6 karşılaşmanın tamamının hakemleri neden bir sonraki hafta müsabaka alamadı? Hangi kriterlere göre?

• Fenerbahçe'nin yenildiği 3 maçın hakemi de bir sonraki hafta muhakkak müsabaka aldı. Hangi kritere göre?

Malatya - Fenerbahçe karşılaşmasında; Farnolle'ün çizgi ihlalini uyarmayan, uyaramayan VAR hakemi; Mustafa Öğretmenoğlu doğru bir uygulama yaptı ki; bu haftaki Çaykur Rizespor - Konyaspor mücadelesinde yine VAR hakemi olarak atandı.

• Bu durumda Göztepe - Fenerbahçe maçında Altay'ın çizgi ihlali uyaran Fırat Aydınus hatalı demek ki? Hangi uygulama doğru? Mustafa Öğretmenoğlu gibi müdahale etmemek mi Fırat Aydınus gibi müdahale etmek mi?

Aydınus'a kaç maç ceza vereceksiniz?

31 penaltı vuruşunda ihlal olmuş. Buna nasıl bir tavır takınılacak?

Galatasaraylı olduğu açık bir şekilde bilenen, Fatih Terim ile fotoğraf çektirmek için kapısında beklerken görüntülenen, Galatasaray - Trabzonspor maçından sonra cezalandırılan ve bu sene FIFA kokartı sökülen Ümit Öztürk nasıl büyük takım maçı alabiliyor?

Bu Ümit Öztürk bir daha Galatasaray maçı yönetemeyeceği gibi sarı-kırmızılıların veya 1-2 hafta sonra oynayacağı rakiplerinin maçlarını nasıl yönetecek? Haklı olarak FIFA kokartına mal olan Trabzonspor'un ve rakiplerinin maçlarını nasıl yönetecek?

Siz, Fenerbahçe'ye yaptığınız uygulamaları; Başakşehir, Beşiktaş ve Trabzonspor'a karşı yapabilir misiniz? Birinin kazandığı maçtan sonraki hafta hakemlerini dinlendirin de bakalım ne oluyor?

Şu ana kadar siz ve troykanız hep sustunuz. Bu suskunluğun asaletle bir ilgisi olmadığı açık. Peki sebebi ne? Fenerbahçe galipse hakem dinlendirilir uygulaması nedendir? Lütfen açıklayın.

Makul gerekçeler sunamazsanız o koltukta daha fazla oturmanızın da bir manası yok. Kendiniz kalkmazsanız nasılsa bir kaldıran olur...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya