SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Sergen Yalçın: Beşiktaş camiası olarak birlik kurduk

FUTBOL | 18.01.2021 00:08

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 2-0’lık Galatasaray galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın: Beşiktaş camiası olarak birlik kurduk

Kazandıkları için mutlu olduklarını söyleyen Sergen Yalçın, "Zor bir müsabakaydı derbi maçları her zaman zordur, iyi hazırlandık. Oyuncularımız iyi konsantre oldu. Rakibi iyi analiz ettik. Oyun planı doğruydu, başta yaptığımız baskı, önde oynamaya çalışmak, kenarları kullanmak planlarımız arasındaydı. Hem ofansif hem defansif olarak oyuncularımız öz veriyle oynadı hepsine teşekkür ediyorum. Lig uzun maraton arka arkaya iki maç oynayacağız" diye konuştu.

İyi bir ekip havası yakaladıklarını söyleyen Yalçın, "iyi hazırlık dönemi geçiriyoruz. Oyuncularımızla iyi ekip havası yarattık. Oynayanlar, oynamayanlar, sonradan oyuna girenler... Adem Ljajic ve Gökhan da takıma girmeye başladı. Daha geniş kadro oluştu. Teknik direktör olarak memnunum" ifadelerini kullandı.

"BÖYLE MAÇLARDA A, B, C PLANI OLMALI"

Derbi maçların önemine dikkat çeken Yalçın, "Derbi maçları önemlidir. Özel çalışma yapmıyoruz, iyi hazırlanıyoruz. Rakibi iyi analiz ediyoruz, doğru oyun planı oturtmaya çalışıyoruz. A, B, C planı böyle maçlarda olmalı. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra hamle yaptık iki oyuncuyu sahaya attık. Böyle maçları kazanmak bizim mutlu ediyor. Galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyoruz" şeklinde konuştu.

"SAVUNMA KISMINI DA ÖĞRENDİK, İYİ YAPMAYA BAŞLADIK"

Orta sahada çok alternatifli bir kadroları olduğunu ve bütün oyuncuları kullandıklarını söyleyen Sergen Yalçın, şöyle konuştu

"Oyun planımızda biraz daha ön alan baskısıyla başlama vardı. Rakibi kalemizden uzak tutmak istiyorduk. Oyun başında bu işledi, oyuncular istekli, arzulu baskı yapınca farklı Beşiktaş ortaya çıktı. Kendine güvenen, ayağa oynayan, çabuk oynayan, beraber hücum ve savunma yapan, savunma kısmını da öğrendik, iyi yapmaya başladık. Orta saha kalabalık. 7 oynayabilecek oyuncu var. Bunları zaman zaman bir şekilde kullanmak istiyoruz. Çok maç var, bütün oyuncuları formda tutup hepsini kullanmak istiyoruz. Farklı orta sahalarla çıkıyoruz, oyuncuların bize verdiği güvenden kaynaklanıyor. Yerlerini değiştirdiğimiz zaman soru işaret olmadan rahat rahat oynatabiliyoruz."

"DÜNYANIN EN BÜYÜK TAKIMLARI BİLE İNİŞ ÇIKIŞ YAŞIYOR"

Büyük takımların her zaman şampiyonluğa oynadığına dikkat çeken Yalçın, "Büyük takımların şampiyonluk şansını kimse az göremez. Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor camiaları şampiyonluğa alışık camialar. Sezon başında onun az, bunun şansı fazla düşüncesi doğru değil. İşler zaman zaman kötü gidebilir. Dünyanın en büyük takımları bile iniş çıkış yaşayabiliyor. Sabırlı olmak lazım. beklemek lazım, istatistik yakalamak lazım. Hedefe gitmekte en önemli şey güven" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ CAMİASI OLARAK BİRLİK KURDUK"

Takım olarak bir başarının yakalandığını belirten Sergen Yalçın, "Önemli işlere ben imza atmıyorum, oyuncularım imza atıyor. Oynayan onlar. Onların isteği, arzusu, çalışması, mücadelesi maç kazanmamız sağlıyor. Biz sadece yönlendirme yapıyoruz. En büyük başarı onlarındır. Beşiktaş camiası olarak birlik kurduk. Geçen sene göreve başladığımızdan beri kötü gidişatın sorumlusu muhakkak ben olurum, iyi gittiği şeyler doğal olarak herkese bu övgüyü veriyoruz. Oyuncular, yönetim, taraftar teknik ekip camia olarak her şeyi birlikte başaracağız" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya