SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Serie A’da karar verildi! Maaşlar…

FUTBOL | 06.04.2020 20:46

İtalya Serie A ekipleri, koronavirüs nedeniyle çekilen finansal sıkıntılar sebebiyle; maaşlarda kesintiye gitme konusunda anlaşmaya vardı.

Serie A’da karar verildi! Maaşlar…

Yeni koronavirüs pandemisinden en çok etkilenen ülkelerden birisi İtalya oldu. Salgının finansal olarak büyük zararlar verdiği Çizme’de, Serie A ekipleri para anlamında sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. Ekonomik anlamda batma noktasına gelen İtalyan kulüpleri; koronavirüs nedeniyle maaşlarda kesintiye gitme kararı aldı.

VİDEOKONFERANS ARACILIĞIYLA TOPLANTI YAPILDI

Serie A kulüpleri, videokonferans aracılığıyla bir araya geldi. 20 kulübün 19’u; ligin devam etmesi halinde 6’da 1, iptal olması durumunda ise 3’te 1 oranında maaşlarda kesintiye gidilmesine onay verdi.

Anlaşmaya dahil olmayan kulübün Juventus olduğu açıklanırken; Sarri’nin çalıştırdığı takımın kendi aralarında maaş konusunda el sıkıştığı ifade edildi. Juventus, meseleyi kendi aralarında çözerken; 90 milyon Euro’luk bir tasarruf elde etti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya