SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

"Denizin ortasında kaptan değişmez"

FUTBOL | 27.09.2019 11:50

"Denizin ortasında kaptan değişmez"

Başkan Ahmet Ağaoğlu, Ünal Karaman’ın geçen sene imza attığı ilk günden itibaren geçen sürecini özetledi.

Ünal Karaman uzun yıllar Trabzon'da oynadı

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ağaoğlu,

"Neden Ünal Karaman’ı seçtik. Trabzonspor’da uzun yıllar futbol oynamış, şehri tanıyan, kenti tanıyan, Trabzonspor’un geçtiği bütün süreçleri çok iyi bilen, sıkıntıları bilen, bu sıkıntıların nerelerden kaynaklandığı çok iyi bilen ve Trabzonspor camiasının beklentilerini bilen bir teknik direktör. aynı zamanda karakterine hepimizin kefil olacağı bir insan. Dirayetli bir teknik direktör, sağlam karakterli teknik direktör. Bizimle beraber Trabzonspor’un mevcut şartlar altında gerçeklerini en iyi analiz edip, o gerçekler doğrultusunda takımı ileri taşıyacağına inandığımız hocayla yola çıktık.
Geçmişte Trabzonspor’un yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisi saha sonuçları istendiği gibi gitmedi zaman hemen değişikliklere gidilmesi. Burada da tabi ilk başta yönetim kendisini garantiye almak için teknik direktör değişikliği, ilerleyen süreçte de transfer perdesi açıldığında bir iki oyuncu transferiyle gemiyi limana götürme gayreti. İstikrarın olmadığı yerde azmin ve sebatın olmadığı yerde başarının olması mümkün değildir. Net… “

dedi.

 Spekülasyonlar hepinizin malumu

Karaman ile ilgili geldiği günden itibaren spekülasyonlar yapıldığını ifade eden Ağaoğlu,

"Geldiğimiz gün veya daha doğrusu Ünal Karaman ile anlaşma imzaladığımız o günden bu güne kadar kendisiyle alakalı yapılan spekülasyonlar hepinizin malumu.. Özellikle Malatya maçında sonra ve ilerleyen süreçte alınan bir iki olumsuz sonuçtan sonra kendisiyle alakalı yapılan eletirilerin ne kadar haksız olduğunu sezon bittiğinde herkesin anlamış olduğunu tahmin ediyorum.
Sezon bitmeden hocayla anlaşılacak mı?, yönetim hoca arayışı içinde, bunlara zaman zaman esprili zaman zaman ciddi cevaplar vermiştim.
Netice itibariyle günü geldiğinde hocamızla birlikte önümüzdeki 2 yıl için sözleşme imzaladık.
Tekrar ediyorum hocamıza inancımız tam, güvenimiz tam, biz geçen sene o türbülansın içinden Ünal hoca ve oyuncularımız gayreti, taraftarımızın camiamızın verdiği destekle çıktık.Taraftarımız yeri geldiğinde 12. adam değil, 13, 14, 15. adam gibi takımın arkasında durdu… Aynı hoca ve aynı kadro sizlerde biliyorsunuz çok zorlu 4 ön eleme maçından sonra, 5 sene üzerine bu takımı UEFA kupalarında gruplara taşıdı.”

ifadelerinin kullandı.

 

Mürettebat birlikte hareket etmezse geminin sonu felaket olur


Ağaoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti,

"Şimdi alınan bir iki sonuçtan sonra sayın Ünal Karaman’ın üzerinden bu takım ve buna benzer eleştirilerin yapılması ve spekülasyona yol açacak, sadece duyumlardan kaynaklanan haberlerin yapılması hiç hoş değil. Şık değil, hatta abesle iştigaldir.
Duyumlar üzerinden hareket etmek yerine, kulübün başkanı burada, kulübün yöneticileri burada…
Şunu çok açık net olarak ifade ediyorum. Gemi, limandan avare etmiştir. Mendireğin dışına çıkmıştır. rotasını çizmiştir, ve bu gemi bu kaptan ve mürattebatla yoluna devam edip selametle limana varacaktır. Hayatta hiç bir zaman için her zaman düz yere, parkeye, halıya, beton zemine basmayız. Arada bir muza, buza, sabına bastığımızda olur. Hiç bir yolculuk, çarşaf gibi denizde gerçekleşmez. Yeri zamanı gelir fırtına yersiniz. Yeri zamanı gelir rüzgarı bordodan, gemici tabiriyle kıçtın alırsınız. Burada esas olan selametle limana ulaştırmaktır. Denizin ortasında ne kaptan değiştirme şansınız vardır, ne mürettebat. İşte o kaptan ve mürettebat en zorlu koşullarda bir birine kenetlenmezse, yan yana hep birlikte hareket etmezse işte o zaman o geminin sonu felaket olur.
Hocamızla alakalı çok net 2 - 3 tane örnek verdim. AEK maçından sonra yurda dönene kadar yapılan övmeler, farklı boyuta bürünüyorsa burada iyi niyet aramak, iyi niyet düşünmek veya bu eleştirileri yapıcı eleştiriler olarak algılamak mümkün değil”

açıklamalarında bulundu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya