SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Avrupa Süper Ligi kurucularına ceza geliyor!

FUTBOL | 25.04.2021 13:29

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, İngiliz basınına verdiği röportajda Avrupa Süper Ligi'ni kuran 12 kulübe ceza verileceğini açıkladı.

Avrupa Süper Ligi kurucularına ceza geliyor!

Geçtiğimiz hafta sonu 12 kulüp tarafından kurulan Avrupa Süper Ligi, futbol dünyasından gelen büyük tepkiler üzerine iki gün sonra feshedilmişti. Projeye en başından itibaren en sert şekilde karşı çıkan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ise İngiliz basınına verdiği röportajda söz konusu takımların cezalandırılacağını söyledi. Sloven futbol adamı, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Neler olacağını birlikte görelim. Herkes yaptıklarının sonucuna katlanmak zorunda. Biz de hiçbir şey olmamış gibi davranamayız. 'Cezalandırıldım çünkü herkes benden nefret ediyor.' gibi bir şey söyleyemezsiniz. Yaşadıkları problemi başkaları değil, kendileri yarattı. Yaptıkları normal değil ve buna karşı nasıl bir tavır almamız gerektiğini önümüzdeki günlerde konuşacağız.

Bana sorarsanız İngiliz kulüpleriyle diğer altı takım arasında net bir fark var. Onlar, yaptıkları hatayı kabul ederek ilk çekilen oldular. Hatalı olduğunuzu söyleyebilmek de bir büyüklüktür. Söz konusu 12 takım arasında üç grup olduğunu düşünüyorum: Altı İngiliz ekibi; Atletico Madrid, Milan, Inter üçlüsü ve dünyanın düz olduğunu zannedip Avrupa Süper Ligi'nin hâlâ var olduğunu düşünenler. Bunlar arasında büyük fark var. Ancak herkes sorumlu tutulacak. Ne şekilde olacağını ise hep birlikte göreceğiz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

Oley.com
© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya