SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikayesi: Aboubakar mesajı verdi!

Maçın Hikayesi - FUTBOL | 06.03.2021 21:29

Asist Analiz yazarı Kartal Yiğit, Beşiktaş'ın Gaziantep FK'yı Aboubakar'ın golleriyle 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı kaleme aldı.

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Maçın Hikayesi: Aboubakar mesajı verdi!

Pozisyon oranına baktığımızda Beşiktaş'ın son dönem deki en kısır maçıydı. Bir de golün erken bulunması ister istemez siyah-beyazlıların frene basıp daha kontrollü oynamasına neden oldu. Gaziantep ekibi de buna yardımcı olup savunmayı her zaman ki gibi beşli kurup skora yatmaya çalışınca alıştığımız, gol yollarında heyecan yaratan Beşiktaş'ı izleyemedik.

Gaziantep özellikle ilk yarı golü hiç düşünmedi. Aboubakar'ın ilk golüne rağmen oyunu kendi yarı alanında kabul edip belki de 'İkinciyi yemezsek daha sonra beraberliği buluruz’ mantığıyla oynadılar. Kırmızı-siyahlı ekip ikinci yarıya açılarak başladı ama yine de o istediği anları birkaç duran top ve karambol dışında bulamayınca gecenin kahramanı Vincent Aboubakar adeta hocasına mesaj vererek "Golleri atayım öyle çıkayım" dercesine ikinci golü atarak hem kendini hem takımını rahatlattı. Aboubakar gerçekten enteresan bir oyuncu… Bazen en ummadık golleri atamıyor ama olmadık golleri de değerlendirebiliyor. Bugün çok çalıştı üzerinde biraz da sanki geçen hafta oyundan çıkarken gösterdiği tepkinin mahcupluğu yatıyordu.  

"RAHATLAR"

Haftalar ilerlerken şampiyonluğa oynayan takımlar büyük kulüp olsa bile ister istemez baskı altına girerler. Ama bu Beşiktaş’ta yok. Bu inanılmaz bir şey… Bunda tabii ki aslan payı Sergen Yalçın'ın. Yalçın oyunculuğunda olduğu gibi şimdi de kendi takımına aynı rahatlığı aşılıyor. Maçın başından sonuna kadar siyah-beyazlı oyuncular rahat kendine güvenli oynadılar. Böyle olunca da sabır ve sakinlikle golleri de buldular.

Bugün göze hoş gelen çok iyi bir oyun yoktu belki de ama yine ne de galibiyeti daha çok hak eden bir Beşiktaş vardı. Sergen Yalçın çıkardığı 11 ile rakibe karşı önlem aldığını gösterdi. Özellikle çabuk Kenan 'a karşı N’Sakala beklentilerini boşa çıkararak  Rıdvan'ı oynattı. Bu doğruydu ama genç oyuncunun henüz hazır olmadığını gördük. Bu bir riskti hoca da bu riski aldı.

Maçın yıldızının Aboubakar olduğu oyunda Beşiktaş önemli bir üç puan alarak lider oldu . Kartal tam gaz yoluna devam ediyor. Artık her hafta final az hata yapan bu final de ipi göğüsleyecek. Son bir şey daha fark bulunduktan sonra oyuncular da bir gevşeme oluyor bu daha önce de oldu. Gevşeme neticesinde kalelerinde bir penaltı golü gördüler bir top da direkten döndü. O nedenle bu iş gevşemeye gelmez onu da belirtmek te yarar var.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya