SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Biz ne seyrettik?

MÜDAVİMLER | 27.07.2020 18:03

Lig Radyo'dan Mehmet Ayan ve L1 Üçgen'den Ufuk Kaan Karacan, pandemi sonrası dönemde nasıl bir futbol izlediklerini anlattılar.

Biz ne seyrettik?

Biz ne seyrettik?

Süper Lig, olağanüstü bir sezona sahne oldu. Pandemi, kaos, ara, dönüş ve Başakşehir’in şampiyonluğu… Uzun yıllar unutulmayacak, tarihte kendisine ayrı bir sayfa açtıracak 2019-2020 sezonunu geride bıraktık. Peki, biz ne seyrettik? Bu soruyu spor medyasının önde gelen isimlerine sorduk.

MEHMET AYAN - LİG RADYO

Aslında kötü bir şey izlemedik!

Başakşehir 69. puanı aldığında şampiyonluğunu ilan etti. 70'in altında kaldığımıza göre takımların birbirlerini yenebildiği bir sezon izledik diyebiliriz. 26+8, adeta Apertura-Classura tadı verse de, bu “pandemi olmasaydı x takım şampiyon olurdu, Başakşehir top görmezdi” demek değil. Her yönüyle aslanlar gibi futbol oynadılar.

Ötekiler kötüymüş ne gam! İyi olsalardı.

Bir de bu sezonun önemli bir özelliği şu! Başta siyaset kurumuna atfen... Eğer bu ülkede birileri, birilerini şampiyon yapmak istiyor dendiği takdirde çok ciddiye almayınız.

Bir tarafta 36 yıldır şampiyon olamamış, siyasetiyle, bürokrasisiyle, nüfusuyla, gücüyle, kamuoyuyla medyasıyla azametli bir TRABZONSPOR... Diğer tarafta 450 bin nüfuslu bir ilçenin ilk beş yılında herkesin ötekileştirerek baktığı, nedense 6. yılında herkese sempatik gelen, taraftarı, kamuoyu, medyası olmayan bir şirket takımı...

Siz olsanız bu güç! Kimi şampiyon yapmak isterdiniz kuzum?

UFUK KAAN KARACAN – L1 ÜÇGEN

Altmışlı yıllarda üç büyükler vardı ve başkanları bir araya gelip; "Birleşirsek bizi kimse ezemez" diyorlardı. Aradan 60 sene geçti, birbirine düşen, Zorlu, Operasyon vb. kelimelerle sezonu yürütmeye çalışanların tekeri patladı.

Onlar kavga ederken, Hababam Sınıfı’nda gülen çocuk Tuncay gibi Başakşehir çıktı ve filmdeki gibi sordu: “Abi siz neden kavga ediyorsunuz?”

Bu sezon, kralın çıplak olduğu sezondur, denizin bittiği sezondur, tarihe ve armaya sonsuz saygı ama büyüklüğün bittiği sezondur. Düdüklü mafya artık rahatlıkla racon kesebiliyor, TFF ve kurulları savaşır üslupla oyuna müdahil olabiliyor.

Bu sezon yeni futbol düzeninin girizgâhıydı ve Başakşehir yeni dönemin ilk şampiyonu oldu. Ezberi bozulanlar için söyleyeyim: Kötü günler geride kaldı, arması büyükler birleşmezse daha zor günler onları bekliyor.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya