SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İyi Ki Sözümü Tutmuşum

MÜDAVİMLER | 26.11.2020 15:30

"Önce biraz tepki gösterdi zaten bu fotoğrafa da yansımıştı. Kabul etti ancak ekleyerek, "Sadece fotoğraf. Röportaj yok söz mü?" dedi ben de söz verdim ve bu sözümü tuttum."

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
İyi Ki Sözümü Tutmuşum

Doksanlar, Türk Spor Basını için altın yıllardı. Hemen hemen her gazete büyükleri ikişer muhabir ve foto muhabiri ile takip eder, bütün ayrıntıları okuyucularıyla paylaşmak için varını yoğunu ortaya koyardı. Fakat, daha sonra Bab-ı Ali’den büyük plazalara geçilince medya kavramıyla tanıştı Türkiye. Zaten ondan sonra da işin tılsımı bozuldu.

Çok şükür o günleri yaşamanın daktilo ile yazı yazmanın, ankesörlü telefondan maç yazdırmanın, makara film ile fotoğraf çekmenin zorluk ve keyfini yaşadım. Neyse, bu tarihi fotoğrafın detaylarını anlatayım sizlere...

 

BİR FOTOĞRAF VE ÇOK DAHA FAZLASI

Dün akşam hakikaten üzücü bir haber aldı dünya. Bana göre futbolun gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu Diego Armando Maradona’nın ölümü hepimizi sarstı. Çaylak muhabirlik dönemimde ayaküstü de olsa tanıştığım Maradona’nın vefatı hakikaten beni etkiledi.

1992/93 sezonuydu, ben Milliyet Gazetesi'nde çalışıyordum. Galatasaray, İspanyol Sevilla ile hazırlık maçı yapacaktı. Bu maçın anlamı sporseverler açısından farklıydı. Çünkü orada dünyanın en büyük 10 numarası oynuyordu. Haliyle basın çok ilgi gösterdi. O dönemler sadece muhabirlik yoktu. Her muhabir aynı zamanda fotoğraf da çekiyordu. Ben de Beşiktaş’ı takip ettiğim için sürekli Akaretler-İnönü arasında mekik dokurdum. O nedenle merkezden benim de Galatasaray maçını takip etmem istendi.

O yıllar şimdiki gibi değildi. Herkes bütün işlere giderdi. Aslında maça gitmeyi çok istiyordum. Bir daha canlı olarak Maradona’yı nerede izleyecektim? Erkenden stada doğru yol aldım. Gazeteciler yıldız oyuncu ile görüşebilmek için otele pusu kurmuştu. O yüzden bende şansımı stadyumda denemeye karar verdim. Sevillalı oyunçular ısınmaya çıktığında tarihi stadyum Maradona sesleriyle yıkılıyordu. Diego şaşırmıştı.

Maradona'nın Galatasaray'a karşı oynadığı maç

Isınmalar bitti. Baktım Maradona arkasında top toplayıcı çocukların yakın markajında soyunma odasına doğru geliyor. Yanımda disiplini ve iş ahlakıyla çok sevdiğim arkadaşım Murat Sezer vardı. Murat'a "Ben Maradona ile konuşacağım sen de bas deklanşöre" dedim. Maradona doğal olarak biraz da kasılarak yürürken kendimi tanıttım ve fotoğraf çektirme isteğimi söyledim. Önce biraz tepki gösterdi zaten bu fotoğrafa da yansımıştı. Kabul etti ancak ekleyerek, "Sadece fotoğraf. Röportaj yok söz mü?" dedi ben de söz verdim ve bu sözümü tuttum. Belki içini doldurup güzel bir iş yapabilirdim ama böyle bir futbolcuya verdiğim söze ihanet etmek istemedim. İyi ki de sözümde durmuşum çünkü şimdi içim rahat etmezdi. Ruhun şad, toprağın bol olsun büyük usta, unutulmayacaksın!

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya