SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

"Rose takımımızı derinden etkileyecek"

NBA | 18.09.2019 11:09

"Rose takımımızı derinden etkileyecek"

Pistons koçu Dwane Casey, Derrick Rose'un göstereceği performansın takımı derinden etkileyeceğini düşünüyor. 

Rose bu yaz serbest oyuncu döneminde 2 yıl 15 milyon $ karşılığında Detroit Pistons'a katılmıştı. Tarihin en genç MVP'sinin rotasyonda Reggie Jackson'ın arkasında "6.Adam" rolünde takımda yer alacağı söyleniyor.

Koç Casey, 30 yaşındaki oyuncu hakkında:

" Bu adam ligimizde MVP oldu, sahaya çıkıp kötü yıllarının sakatlık nedeniyle olduğunu ve Minnesota'da olduğu gibi işinin bitmediğini, halen daha çok iyi bir oyuncu olduğunu göstermek istiyor. Performansı takımımızın gidişatını doğrudan etkileyecek" şeklinde konuştu.

Chicago'nun eski yıldızının azmini ve geçirdiği değişimi Jason Kidd'e benzeten Casey açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bu yaz tam bir profesyonel gibi çalıştı, tüm antrenmanlarda elinden gelen her şeyi verdi aşırı çalıştı. Çok farklı ve kendine has bir hızı var. Potaya devrilen Blake Griffin ve Andre Drummond ile birlikte çok fazla alana sahip olacak. Kendisiyle ilgili beklentimiz çok iyi 3'lük atmaya devam etmesi. Geçen yıl %37 ile 3'lük atmıştı, çok çalışıyor. Bu yaşlanan oyuncular arasında yaygın bir eğilim. Jason Kidd de aynı şekilde çalışarak çok iyi bir 3'lükçü olmuştu. Umuyorum ki Derrick de buna devam edecek ve takımımızın gidişatını çok olumlu etkileyecek."

Rose geçen sezon, Minnesota Timberwolves ile 18.0 sayı 4.3 asist ve 2.7 ribaund ortalamalarını tutturmuş ve sakatlıklar sonrasındaki en iyi sezonunu geçirmişti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya